Od czytelników

1 / 2

KRUS uczy bezpieczeństwa

04.10.2016
autor: Magdalena Banasiak
W celu upowszechnienia wśród rolników podstawowych zasad BHP przy pracach w gospodarstwie rolnym wyszkowska placówka KRUS przeprowadza w poszczególnych gminach działania prewencyjne, konkursy „Pracuj bezpiecznie!”
29 września konkurs odbył się w świetlicy wiejskiej  w Knurowcu, gmina Brańszczyk. Został poprzedzony szkoleniem, na którym zaprezentowano m.in. zestaw środków ochrony osobistej do stosowania podczas pracy z chemicznymi środkami ochrony roślin.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Zbigniew Puścian, II - Czesław Bębenek, III - Iwona Piórkowska.
Następnego dnia, 30 września dzięki uprzejmości Renaty Plakwicz w jej domu w Kornaciskach, gmina Długosiodło, zorganizowano szkolenie i konkurs. Wygrała go gospodyni, II miejsce zajęła Dorota Pędzich, III -Irena Groszyk.
Konkursy zakończyły się wręczeniem nagród rzeczowych, ufundowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Oddział Regionalny w Warszawie. 
Uczestnicy kursu otrzymali od KRUS różnego rodzaju broszury i ulotki, przybliżające tematykę bezpiecznego wykonywania prac.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

W ramach wieloletniej współpracy, po raz kolejny grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie: Paweł Gościniak, Dawid Sieńkowski, Piotr Kuga i Rafał Getka oraz Hubert Zieliński z Zespołu Szkół w Długosiodle, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Beaty Sierzan, uczestniczyła w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim. Praktyki odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości – programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
zobacz więcej
Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

Zgodnie z zaleceniami, osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja prowadzona jest codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10.
zobacz więcej
Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

„Jan Brzechwa i jego wiersze” - to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
zobacz więcej
Hobby, które daje zarobić

Hobby, które daje zarobić

Lato w Polsce zwykle kojarzy nam się ze spowolnieniem tempa życia i czasem na relaks. Jest to też okres, w którym wielu z nas szuka odmiany od codziennej rutyny. W związku z tym organizujemy bliższe i dalsze wakacyjne wyprawy, a czasem też poszukujemy nowych form spędzania wolnego czasu, które można uprawiać bez wychodzenia z domu. Ciekawym zajęciem w tym kontekście jest udział w konkursach i loteriach z nagrodami. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla domatorów, którzy jednocześnie lubią szukać dodatkowych źródeł uzupełniania domowego budżetu.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom