Koniec konsultacji w sprawie kart do głosowania

Od czytelników

Koniec konsultacji w sprawie kart do głosowania

03.07.2017
autor: Biuro prasowe PKW
Zakończyły się prowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze konsultacje kształtu kart do głosowania w wyborach samorządowych w 2018 roku. Po wakacjach zostanie ogłoszony. PKW planuje zaprezentowanie ostatecznych wzorów kart jesienią bieżącego roku. 
W ramach konsultacji zorganizowano dziesiątki spotkań, podczas których wyborcy mogli się zapoznać z proponowaną przez PKW kartą „książeczką” formatu A4 i alternatywną kartą „płachtą” formatu A0. Wyborcy przekazywali swoje uwagi nie tylko co do rozmiaru i wyglądu karty, ale także do obrazkowej i tekstowej informacji o warunkach oddania ważnego głosu. Zainteresowani mogli zgłaszać swoje opinie także na stronie www.pkw.gov.pl i poprzez serwisy społecznościowe. 
W spotkaniach konsultacyjnych uczestniczyło ponad 10 tysięcy przedstawicieli różnych środowisk – od uczniów, którzy po raz pierwszy będą mogli głosować w przyszłorocznych wyborach samorządowych, przez studentów, samorządowców, pracowników naukowych, informatyków, po członków komisji wyborczych w latach ubiegłych i słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. Do konsultacji zostały także zaproszone organizacje skupiające osoby niepełnosprawne oraz organizacje i instytucje zajmujące się samorządnością i prawem wyborczym.
Państwowa Komisja Wyborcza, opracowując wzory kart, kierować się będzie postanowieniami Kodeksu wyborczego. Zgodnie z nim karta wyborcza może być jednostronnie zadrukowaną kartą albo broszurą.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

INTERWENCJA: Zastawiony chodnik

Chodnik przy ulicy Dworcowej często niemal w połowie jest zastawiony samochodami. Pojazdy, zamiast wjechać na podwórko lub zaparkować na ulicy (jest oznakowanie poziome, które wzdłuż ulicy wyznacza miejsca parkingowe), blokują połowę, a czasem i więcej chodnika. Najgorzej, gdy na tym zablokowanym odcinku przyjdzie wyminąć się dwóm rowerom albo pieszemu i rowerzyście.
zobacz więcej
Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 9 (foto)

Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 9 (foto)

Grupa 5-latków „Misie” przygotowała uroczystość z okazji Dnia Niepodległości, na którą zaproszone były wszystkie dzieci z przedszkola.
zobacz więcej
Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Uczniowie ZSS w Brańszczyku w niezwykły sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada. Nie tylko wzięli udział w VII Mistrzostwach Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, ale zajęli również wysoko punktowane miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
zobacz więcej
Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Dzięki zaproszeniu Wyszkowskiego Ośrodka Kultury, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia spektaklu pt. „Emigranci” według Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, Piotra Cyrwusa i Szymona Kuśmidra. Wyjście zorganizowała polonistka Magdalena Królikowska a uczestniczyły w nim wszystkie klasy maturalne oraz II TE i I LOE wraz z opiekunami: Elżbietą Michalik, Anetą Augustynik, Elwirą Sawicz-Bakułą, Agatą Zawadzką, Ewą Gałązką i Robertem Szulęckim. 
zobacz więcej
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Levert
manhattan
manhattan