Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

Od czytelników

Kolonie zaprzyjaźnionych parafii (foto)

02.08.2019
autor: Kasia Grajczyk, fot. Sylwia Domalewska
Dwie zaprzyjaźnione parafie, Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie oraz parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, zorganizowały wypoczynek integracyjny dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z obu miast. Kolonie te odbyły się w Murzasichlu w dniach 20-27 lipca pod kierownictwem księży Karola Skrodzkiego i Mateusza Cymka. W wyjeździe uczestniczyło w sumie 106 osób. Czas wypełniały liczne atrakcje: od górskich wędrówek po wspólne gry i zabawy integracyjne.
 
Od pierwszego dnia plan był napięty. Zaraz po przyjeździe ruszyliśmy na spotkanie z prawdziwym góralem do Izby Regionalnej na terenie Murzasichla. Opowiedział o tradycjach tamtego regionu, zaprezentował stroje, a także góralskie instrumenty, które wzbudziły zainteresowanie dzieci. Kolejnego dnia przyszedł czas na prawdziwą górską wyprawę. Zdobyliśmy wszyscy Wielki Kopieniec, z którego mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tatr. Ciekawym punktem programu, wzbudzającym wiele emocji, był także spływ Dunajcem na flisackich tratwach. Góry podziwiane z innej perspektywy zrobiły wrażenie na każdym, a niektórzy mogli nawet wcielić się w rolę flisaka, przywdziać jego strój i chwilę sterować tratwą. Wśród odwiedzanych miejsc nie mogło zabraknąć wizyty na zakopiańskich Krupówkach. Uczestniczyliśmy również we Mszy św. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wjechaliśmy też wyciągiem na Wielką Krokiew, gdzie mogliśmy obserwować trening skoczków narciarskich oraz podziwiać wspaniały widok Zakopanego. Był też czas na zabawę i relaks w szaflarskich termach, który sprawił dzieciom wiele radości. Zjeżdżalnie cały czas oblegała nasza liczna grupa. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, gdzie znajduje się figurka Maryi, nazywanej Gaździną Podhala oraz Bechledówkę, czyli wzgórze, na którym mieści się kościół prowadzony przez paulinów. 
W dzień powrotu zatrzymaliśmy się jeszcze w Krakowie, aby zajrzeć do smoka, przywitać się na rynku z Mickiewiczem i poczuć atmosferę tego ważnego dla polskiej historii miasta. 
Kolonie były cudownym czasem spędzonym ze wspaniałymi ludźmi. Nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły. Wspólne doświadczenia, wyprawy, posiłki, zabawy i tańce, Eucharystia, która dopełniała każdy dzień – wszystko to sprawiło, że nie byliśmy Zambrowem i Wyszkowem, lecz jedną grupą. Najlepszym dowodem na to są nowe przyjaźnie oraz to, że trudno nam było rozstać się w dzień odjazdu. Każdy z nas wrócił zmęczony, jednak bogaty o nowe przeżycia, znajomości i wspomnienia. Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się w podobnym składzie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji kolonii, a szczególnie gminie Zambrów oraz powiatowi wyszkowskiemu i księżom odpowiedzialnym za kierownictwo. Zapraszamy także do czynnego udziału w grupach parafialnych rozpoczynających swoją działalność od września.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjątkowi goście w Przedszkolu nr 1 (foto)

Wyjątkowi goście w Przedszkolu nr 1 (foto)

26 kwietnia Przedszkole nr 1 odwiedzili wyjątkowi goście - podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie. Mieli okazję obejrzeć wesołe przedstawienie teatralne pod tytułem „Moja wesoła rodzinka” w wykonaniu 6-latków z grupy „Smerfy”.
zobacz więcej
Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
zobacz więcej
Pomnik Burmistrza

Pomnik Burmistrza

Stanisław Wolski uratował dwie dziewczynki, które błagały o pomoc, uciekając przed machiną śmierci. Ratował je wiedząc, że jemu i jego najbliższym groziła za to najwyższa kara. A jednak nie zawahał się – przez lata wojny wyrywał bezbronne dzieci ze szponów śmierci. Akt czystego heroizmu był dla niego koniecznością, ludzką powinnością, właściwym zachowaniem. Uważał, że tak należało postąpić. Stanisław Wolski był burmistrzem Wyszkowa. Był wielkim człowiekiem, dla nas – również wyszkowianinem. Zapisał i pozostawił nam piękną kartę w historii NASZEGO miasta. 
zobacz więcej
„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku