Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

Od czytelników

Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

29.06.2017
autor: Małgorzata Rowicka, nauczyciel KPSP „Julin”
"Lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą" (Iz 40, 31)
Rok 2017 jest czasem szczególnym. To właśnie na ten rok przypada 100. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uczniowie Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej „Julin” w Kaliskach, znajdującej się na terenie gminy Łochów, 13 maja rozpoczęli projekt edukacyjny związany z tym ważnym jubileuszem. Uczniowie julińskiej szkoły w swoim liście do Papieża Franciszka poprosili o błogosławieństwo na czas realizacji projektu i – uzyskawszy takowe wsparcie – z radością rozpoczęli realizację zadań. Swoim patronatem obchody jubileuszowe w KPSP „Julin” objęła Maria Koc, senator RP oraz Robert Gołaszewski, burmistrz gminy Łochów. 
Jednym z etapów projektu było zorganizowanie na terenie szkoły Gminnego Konkursu Wiedzy o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Konkurs dedykowany był uczniom z klas IV-VI SP. W przeddzień młodsi uczniowie (klasy I-III) z KPSP „Julin” i SPSK w Ogrodnikach mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat przybycia Matki Bożej do trojga pastuszków Łucji, Hiacynty i Franciszka. Spośród uczniów klas IV-VI udział w konkursie zadeklarowały 4 drużyny. Można było przyglądać się zmaganiom uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej w Łochwie, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku i drużynie ze Szkoły Podstawowej „Julin” im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Kaliskach.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: ojciec Rafał Kapała – przewodniczący, proboszcz parafii w Gwizdałach, Magda Cholewińska oraz Teresa Zasłona. Swoją obecnością zaszczycił organizatorów ksiądz Bogdan Stanisław Lewiński, proboszcz parafii w Jadowie.
Konkurs składał się z zadań teoretycznych i praktycznych. Uczniowie musieli między innymi odnaleźć ukryte hasła w rozsypance literowej, zagrać w grę stylizowaną na znany telewizyjny teleturniej, ułożyć ilustracje, rozpoznać zawartość tajemniczego woreczka. O wszystkim decydowało szczęście i punkty wylosowane na kole fortuny. Po długich zmaganiach wszystko stało się jasne:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Łochowa
II miejsce - Szkoła Podstawowa z Kamionny
III miejsce - KPSP „Julin” z Kalisk
IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Ostrówka
Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy za czas, który poświęciliście, by poznać postacie Łucji, Hiacynty i Franciszka oraz orędzie Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy za piękne i godne reprezentowanie waszych szkół. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki i drobne nagrody rzeczowe. Główna nagroda zostanie wręczona zwycięzcom podczas oficjalnej gali podsumowującej działania projektowe w październiku 2017 roku.
Na koniec dzieci ze szkoły w Kaliskach wystawiły sztukę przygotowywaną pod okiem Małgorzaty Rowickiej i Magdy Cholewińskiej pt. „Być bliżej Matki”. 
Wszystkim zaangażowanym w realizację Gminnego Konkursu Wiedzy o Objawieniach Fatimskich serdecznie dziękujemy, wyrazy uznania kierujemy zwłaszcza do Teresy Zasłony, Anny Grzymały, Hanny Kosiorek i Magdy Cholewińskiej za przygotowanie uczniów do konkursu. 
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowianie na kongresie PiS

Wyszkowianie na kongresie PiS

Na V Kongresie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany prezesem PiS na trzyletnią kadencję. W tym ważnym dla ugrupowania wydarzeniu brali udział delegaci  PiS z powiatu wyszkowskiego: Jerzy Abramczyk, Waldemar Sobczak i Eugeniusz Zaremba. 
zobacz więcej
Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

W roku szkolnym 2017/2018, który został ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie objęli całoroczną opieką pomnik przy ulicy Zakolejowej, upamiętniający poległych w walce z okupantem hitlerowskim. Pod opieką nauczycielek Beaty Glinki i Anny Wróbel, uczniowie klas III gimnazjum oraz kl. VII regularnie, według ustalonego harmonogramu, odwiedzają to miejsce pamięci narodowej.
zobacz więcej
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Obudź się Europo!

Obudź się Europo!

8 października grupa członków i sympatyków partii KORWiN z Wyszkowa uczestniczyła w V Marszu Wolności i Suwerenności, organizowanym w Warszawie , w rocznicę ogłoszenia przez Radę Regencyjną niepodległości Polski (7 października 1918 r.)
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star