Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

Od czytelników

Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

19.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” buduje kolejne ogrodzenie oddzielające jej blok i parking od sąsiadów, tym razem spółdzielni „Medyk”. – Na wniosek mieszkańców – podkreśla prezes Mirosław Marszał.
„Przyszłość” jest największą spółdzielnią mieszkaniową w Wyszkowie. Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na sąsiedztwo innych wspólnot lub punktów usługowo-handlowych, których klienci zastawiają im parkingi lub wyrzucają śmieci do ich kontenerów. Kilka lat temu głośno było o ogrodzeniu, którym „Przyszłość” odgrodziła się od sąsiedniej spółdzielni „Meblarz”. Pod koniec ubiegłego roku ogrodzenie stanęło na granicy nieruchomości spółdzielni i domu pogrzebowego przy ul. Okrzei. – Kolejne ogrodzenie, w przyszłym roku, powstanie przy „Medyku” – na łamach NW zapowiedział wówczas prezes Marszał. Podobne zapowiedzi można było zresztą usłyszeć już znacznie, znacznie wcześniej.
I tak się stało. Budowa ogrodzenia ruszyła w ubiegłym tygodniu. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, chodzi przede wszystkim o miejsca parkingowe. Mieszkańcy „Medyka” mają do dyspozycji własny parking u szczytu bloku oraz parkingi miejskie wzdłuż ul. Kowalskiego i 1 Maja. Mieszkańcy sąsiedniego bloku „Przyszłości” skarżą się jednak, że zajmowane są miejsca parkingowe przy ich, stojącym naprzeciwko, bloku. – Od kilku lat trwa wymiana korespondencji – zauważa prezes „Przyszłości”. Dawniej „Medyk” zaproponował nawet opłatę za korzystanie z parkingu sąsiadów, ale zdaniem „Przyszłości”, za małe.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niewidomi w kinie bez barier

Niewidomi w kinie bez barier

W minioną sobotę niewidomi z wyszkowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych uczestniczyli w bezpłatnym pokazie filmu z audiodeskrypcją „1920 Bitwa Warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pokaz miał miejsce w Warszawie, a gmina Wyszków wsparła projekt „Kino bez barier”.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Do sanatorium z ZUS: za darmo i bez kolejek

Do sanatorium z ZUS: za darmo i bez kolejek

Tylko w I kwartale płocki ZUS skierował na rehabilitację prawie 670 osób z terenu północnego Mazowsza. Za pobyt, dojazd, zabiegi oraz wyżywienie płaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
zobacz więcej
FELIETON: Historia magistra vitae est

FELIETON: Historia magistra vitae est

11 lipca obchodzimy Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Za sprawą głośnego filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w ubiegłym roku temat tzw. rzezi wołyńskiej poruszany był w debacie publicznej bardzo często. Miejmy nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości historycznej Polaków na temat tych tragicznych wydarzeń.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom