Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

Od czytelników

Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

19.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” buduje kolejne ogrodzenie oddzielające jej blok i parking od sąsiadów, tym razem spółdzielni „Medyk”. – Na wniosek mieszkańców – podkreśla prezes Mirosław Marszał.
„Przyszłość” jest największą spółdzielnią mieszkaniową w Wyszkowie. Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na sąsiedztwo innych wspólnot lub punktów usługowo-handlowych, których klienci zastawiają im parkingi lub wyrzucają śmieci do ich kontenerów. Kilka lat temu głośno było o ogrodzeniu, którym „Przyszłość” odgrodziła się od sąsiedniej spółdzielni „Meblarz”. Pod koniec ubiegłego roku ogrodzenie stanęło na granicy nieruchomości spółdzielni i domu pogrzebowego przy ul. Okrzei. – Kolejne ogrodzenie, w przyszłym roku, powstanie przy „Medyku” – na łamach NW zapowiedział wówczas prezes Marszał. Podobne zapowiedzi można było zresztą usłyszeć już znacznie, znacznie wcześniej.
I tak się stało. Budowa ogrodzenia ruszyła w ubiegłym tygodniu. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, chodzi przede wszystkim o miejsca parkingowe. Mieszkańcy „Medyka” mają do dyspozycji własny parking u szczytu bloku oraz parkingi miejskie wzdłuż ul. Kowalskiego i 1 Maja. Mieszkańcy sąsiedniego bloku „Przyszłości” skarżą się jednak, że zajmowane są miejsca parkingowe przy ich, stojącym naprzeciwko, bloku. – Od kilku lat trwa wymiana korespondencji – zauważa prezes „Przyszłości”. Dawniej „Medyk” zaproponował nawet opłatę za korzystanie z parkingu sąsiadów, ale zdaniem „Przyszłości”, za małe.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Zwady Nie Od Parady

Zwady Nie Od Parady

Św. Jerzy jest patronem wszystkich harcerzy, a swoje imieniny obchodzi 23 kwietnia. Z tej okazji w dniach 21-23 kwietnia odbyły się XIX Zwady Nie Od Parady Rajd św. Jerzy 2017, zorganizowane przez harcerzy z wyszkowskich drużyn; 10 Wyszkowskiej Drużyny Wędrowniczej „Dycha” oraz 17 Wyszkowskiej Drużyny Harcerskiej „Kajman”.
zobacz więcej
Ruszają dopłaty

Ruszają dopłaty

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 15 stycznia do 25 czerwca 2018 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
zobacz więcej
Auto też potrzebuje meldunku

Auto też potrzebuje meldunku

Ma pracę, kupiła samochód, odprowadziła od transakcji podatek, ale autem nie może jeździć. Powód? – Okazuje się, że tu nie mogę go zarejestrować, bo nie mam stałego zameldowania – dziwi się nasza czytelniczka. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star