Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

Od czytelników

Kolejne międzysąsiedzkie (o)grodzenie

19.05.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość” buduje kolejne ogrodzenie oddzielające jej blok i parking od sąsiadów, tym razem spółdzielni „Medyk”. – Na wniosek mieszkańców – podkreśla prezes Mirosław Marszał.
„Przyszłość” jest największą spółdzielnią mieszkaniową w Wyszkowie. Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na sąsiedztwo innych wspólnot lub punktów usługowo-handlowych, których klienci zastawiają im parkingi lub wyrzucają śmieci do ich kontenerów. Kilka lat temu głośno było o ogrodzeniu, którym „Przyszłość” odgrodziła się od sąsiedniej spółdzielni „Meblarz”. Pod koniec ubiegłego roku ogrodzenie stanęło na granicy nieruchomości spółdzielni i domu pogrzebowego przy ul. Okrzei. – Kolejne ogrodzenie, w przyszłym roku, powstanie przy „Medyku” – na łamach NW zapowiedział wówczas prezes Marszał. Podobne zapowiedzi można było zresztą usłyszeć już znacznie, znacznie wcześniej.
I tak się stało. Budowa ogrodzenia ruszyła w ubiegłym tygodniu. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, chodzi przede wszystkim o miejsca parkingowe. Mieszkańcy „Medyka” mają do dyspozycji własny parking u szczytu bloku oraz parkingi miejskie wzdłuż ul. Kowalskiego i 1 Maja. Mieszkańcy sąsiedniego bloku „Przyszłości” skarżą się jednak, że zajmowane są miejsca parkingowe przy ich, stojącym naprzeciwko, bloku. – Od kilku lat trwa wymiana korespondencji – zauważa prezes „Przyszłości”. Dawniej „Medyk” zaproponował nawet opłatę za korzystanie z parkingu sąsiadów, ale zdaniem „Przyszłości”, za małe.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan