Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

20.01.2017
autor: ZSS w Brańszczyku
18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
Wspólne kolędowanie rozpoczęło się wizytą duszpasterską ks. kan. Pawła Stacheckiego, proboszcza parafii Brańszczyk, który pobłogosławił wszystkim obecnym na Nowy Rok. 
Przy akompaniamencie gitary zebrani mieli okazję wysłuchać kolęd tj. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy też „Wśród nocnej ciszy”. Kilku uczniów zaprezentowało umiejętność gry na cymbałkach i innych instrumentach perkusyjnych. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej pięknie wykonali pastorałki, m.in. „Świeci gwiazdka”, „Do stajenki”, „Nie miały aniołki”, „Ach, witajże jezusie”.
W uroczystości wziął udział przyjaciel szkoły pan Artur Rudnicki, reprezentujący PSB MRÓWKA w Wyszkowie. Przekazał na ręce pani dyrektor narzędzia, które posłużą do realizowania twórczych pomysłów podczas zajęć technicznych. Cała społeczność szkoły serdecznie dziękuje za tak wspaniały prezent.
W spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne i panie wychowawczynie z ośrodka wychowawczego w Brańszczyku, które włączyły się do wspólnego kolędowania.
Zaangażowanie wykonawców kolęd i pastorałek zostało nagrodzone dyplomami oraz słodkimi upominkami.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
zobacz więcej
Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2017 r. mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania ww. przedsiębiorcy będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Obecnie JPK przesyłają już duże firmy.
zobacz więcej
Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Interwencja: Wycięte przez pomyłkę

Niemałe wzburzenie wśród mieszkańców Wyszkowa wywołało ścięcie okazałych pąków hortensji rosnących na rabatach przy ul. Sowińskiego. Pracownik firmy odpowiedzialnej za utrzymani zieleni w mieście zrobił to… przez pomyłkę. Firma ma dwa tygodnie na posadzenie nowych kwiatów.
zobacz więcej
Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ogólnopolskie głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea wchodzi w decydującą fazę! Do 31 lipca na stronie www.podworko.nivea.pl oraz przez aplikację mobilną można codziennie oddawać głosy na prezentacje utalentowanych dzieci, aby pomóc im wygrać jeden z 20 wyjątkowych placów zabaw. Zespół Szkół w Rybnie bardzo potrzebuje wsparcia, ponieważ niezmiennie zajmuje dopiero 136 pozycję.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star
fotobudka star