Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

20.01.2017
autor: ZSS w Brańszczyku
18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
Wspólne kolędowanie rozpoczęło się wizytą duszpasterską ks. kan. Pawła Stacheckiego, proboszcza parafii Brańszczyk, który pobłogosławił wszystkim obecnym na Nowy Rok. 
Przy akompaniamencie gitary zebrani mieli okazję wysłuchać kolęd tj. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy też „Wśród nocnej ciszy”. Kilku uczniów zaprezentowało umiejętność gry na cymbałkach i innych instrumentach perkusyjnych. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej pięknie wykonali pastorałki, m.in. „Świeci gwiazdka”, „Do stajenki”, „Nie miały aniołki”, „Ach, witajże jezusie”.
W uroczystości wziął udział przyjaciel szkoły pan Artur Rudnicki, reprezentujący PSB MRÓWKA w Wyszkowie. Przekazał na ręce pani dyrektor narzędzia, które posłużą do realizowania twórczych pomysłów podczas zajęć technicznych. Cała społeczność szkoły serdecznie dziękuje za tak wspaniały prezent.
W spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne i panie wychowawczynie z ośrodka wychowawczego w Brańszczyku, które włączyły się do wspólnego kolędowania.
Zaangażowanie wykonawców kolęd i pastorałek zostało nagrodzone dyplomami oraz słodkimi upominkami.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrola tam, gdzie ryzyko nieprawidłowości

Kontrole Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzone u płatników składek będą bardziej nacelowane na nieprawidłowości. ZUS poprzedzi je szczegółową analizą ryzyka.
zobacz więcej
Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

Wizyta studentów z Rumunii i Turcji (foto)

W pierwszym tygodniu października społeczność Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym gościła dwoje studentów z Rumunii i Turcji.
zobacz więcej
FELIETON: Himalaje hipokryzji

FELIETON: Himalaje hipokryzji

W pierwszą niedzielę po święcie Wszystkich Świętych Ludowcy z całej Polski tradycyjnie spotykają się w Wierzchosławicach na ziemi tarnowskiej, by wspólnie obchodzić Zaduszki Witosowe. Wierzchosławice to miejsce urodzenia największego z Ludowców, Wincentego Witosa. Trzykrotny premier II RP zmarł 31 października 1945 roku. Na lokalnym cmentarzu znajduje się jego grób; w Wierzchosławicach także do dziś znajduje się rodzinne gospodarstwo Witosa, aktualnie pełniące funkcję muzeum. Wierzchosławice to kolebka ruchu ludowego.
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star
fotobudka star