Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Kolędowanie w ZSS w Brańszczyku (foto)

20.01.2017
autor: ZSS w Brańszczyku
18 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się V Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, wcześniej przygotowani przez wychowawców i nauczycieli muzyki.
Wspólne kolędowanie rozpoczęło się wizytą duszpasterską ks. kan. Pawła Stacheckiego, proboszcza parafii Brańszczyk, który pobłogosławił wszystkim obecnym na Nowy Rok. 
Przy akompaniamencie gitary zebrani mieli okazję wysłuchać kolęd tj. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy też „Wśród nocnej ciszy”. Kilku uczniów zaprezentowało umiejętność gry na cymbałkach i innych instrumentach perkusyjnych. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej pięknie wykonali pastorałki, m.in. „Świeci gwiazdka”, „Do stajenki”, „Nie miały aniołki”, „Ach, witajże jezusie”.
W uroczystości wziął udział przyjaciel szkoły pan Artur Rudnicki, reprezentujący PSB MRÓWKA w Wyszkowie. Przekazał na ręce pani dyrektor narzędzia, które posłużą do realizowania twórczych pomysłów podczas zajęć technicznych. Cała społeczność szkoły serdecznie dziękuje za tak wspaniały prezent.
W spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne i panie wychowawczynie z ośrodka wychowawczego w Brańszczyku, które włączyły się do wspólnego kolędowania.
Zaangażowanie wykonawców kolęd i pastorałek zostało nagrodzone dyplomami oraz słodkimi upominkami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną