Kochana Babciu, kochany Dziadku! (foto)

Od czytelników

Kochana Babciu, kochany Dziadku! (foto)

27.01.2019
autor: Teresa Przygoda
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 23 stycznia odwiedzili niecodzienni goście – babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta najmłodsi uczniowie z klas 0 – III zorganizowali uroczyste spotkanie. Prezenty przygotowali sami. Także występy artystyczne i słodki poczęstunek (tu nieoceniona pomoc rodziców). Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni. Aż miło było popatrzeć na tę międzypokoleniową integrację. Przygotowaniami kierowały wychowawczynie uczniów: Jolanta Piątkowska, Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Agnieszka Kowalska, Magdalena Nieborek. 
Tak liczne grono szczególnych gości powitał dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański. - Szczęścia, siły i zdrowia, żebyście jak najdłużej cieszyli się ze swoich wnuków – powiedział.
Spotkanie prowadziła p. Jola Karaśkiewicz. A zaczęło się w tym roku nietypowo – od warsztatów mydlarskich. Wnukowie, pod czujnym okiem profesjonalistów, sami dla swoich dziadków wykonali prześliczne mydełka. Po odśpiewaniu „Sto lat” wręczyli im. Potem poszczególne klasy popisywały się talentami artystycznymi. Były dla babć i dziadków wiersze i piosenki, a na koniec od wnuków najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni.
Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców przyszedł czas na integracyjne konkursy. Czego tam nie było! Babcie z wnukami pruły szalik, po sali wędrował kapelusz, wnukowie szukali serduszek, a nawet odgadywali znane melodie. Wspólnej zabawy co niemiara. Długo jeszcze trwało to biesiadowanie przy muzyce na żywo p. Marka Oleksiaka. Takie spotkania w szkole w Leszczydole-Nowinach to już coroczna tradycja. Powiedzenie: „Babci i Dziadka przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba” jakże widoczne było podczas tej uroczystości.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość