Kochana Babciu, kochany Dziadku! (foto)

Od czytelników

Kochana Babciu, kochany Dziadku! (foto)

27.01.2019
autor: Teresa Przygoda
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 23 stycznia odwiedzili niecodzienni goście – babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta najmłodsi uczniowie z klas 0 – III zorganizowali uroczyste spotkanie. Prezenty przygotowali sami. Także występy artystyczne i słodki poczęstunek (tu nieoceniona pomoc rodziców). Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni. Aż miło było popatrzeć na tę międzypokoleniową integrację. Przygotowaniami kierowały wychowawczynie uczniów: Jolanta Piątkowska, Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Agnieszka Kowalska, Magdalena Nieborek. 
Tak liczne grono szczególnych gości powitał dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański. - Szczęścia, siły i zdrowia, żebyście jak najdłużej cieszyli się ze swoich wnuków – powiedział.
Spotkanie prowadziła p. Jola Karaśkiewicz. A zaczęło się w tym roku nietypowo – od warsztatów mydlarskich. Wnukowie, pod czujnym okiem profesjonalistów, sami dla swoich dziadków wykonali prześliczne mydełka. Po odśpiewaniu „Sto lat” wręczyli im. Potem poszczególne klasy popisywały się talentami artystycznymi. Były dla babć i dziadków wiersze i piosenki, a na koniec od wnuków najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni.
Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców przyszedł czas na integracyjne konkursy. Czego tam nie było! Babcie z wnukami pruły szalik, po sali wędrował kapelusz, wnukowie szukali serduszek, a nawet odgadywali znane melodie. Wspólnej zabawy co niemiara. Długo jeszcze trwało to biesiadowanie przy muzyce na żywo p. Marka Oleksiaka. Takie spotkania w szkole w Leszczydole-Nowinach to już coroczna tradycja. Powiedzenie: „Babci i Dziadka przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba” jakże widoczne było podczas tej uroczystości.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

Nie milkną krytyczne głosy na temat przebudowy ul. Okrzei. Tym razem na temat niszczenia przez pracowników drzew i braku dojścia do dworca PKS/PKP. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – uspokaja właściciel firmy wykonującej prace.
zobacz więcej
Lekcja historii w pniewskim lesie (foto)

Lekcja historii w pniewskim lesie (foto)

Dziesięć lat temu Zespół Szkół w Pniewie przyjął patrona - Żołnierzy Armii Krajowej. 28 maja z tej właśnie okazji odbyły się w lesie, przy mogile i pomniku Anny i Stanisława Dąbkowskich uroczystości rocznicowe. Honorowy patronat sprawował Minister Henryk Kowalczyk. 
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

1 grudnia członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Maciejem Wójcikiem spotkali się w restauracji „Pod Jesionem”, aby zasiąść do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej, pośpiewać kolędy i przede wszystkim przełamać się opłatkiem.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku