Klub Dziecka i Rodzica (foto)

Od czytelników

Klub Dziecka i Rodzica (foto)

09.12.2016
autor: OREW Wyszków
Projekt Klub Dziecka i Rodzica, na który PSOUU Koło w Wyszkowie otrzymało od Tesco Polska grant w wysokości 5 tys. zł, jest realizowany w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym od 1 lipca.
W ramach projektu wychowankowie biorą aktywny udział w ćwiczeniach ruchowych z fizjoterapeutą. Pod kierunkiem instruktora odbyły się zajęcia na pływalni. 22 września wraz z rodzicami uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Powsinie i Tężni Solankowej w Konstancinie. Rodzice podnieśli swoją wiedzę nt. zdrowego żywienia przez udział w prelekcji i pokazie kulinarnym w dniu 20 października. Aktualnie rozwijają swoją aktywność ruchową poprzez fitness. Zajęcia, dzięki przychylności dyrekcji, odbywają się w Zespole Szkół Nr 1. 
W sobotę 3 grudnia na Spotkaniu Mikołajkowym w OREW wychowankowie brali udział w „Lekcji owocowej” sponsorowanej przez Tesco, dzięki któremu promujemy zdrowy styl życia. Projekt realizowany będzie do końca roku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

W październiku i listopadzie grupa wolontariuszy z CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu „Młody Lider, niepełnosprawność – wspólna sprawa” w ośrodku CSK Sp. z o.o. Jachranka, w ramach projektu „Młodzi Liderzy Wolontariatu”.
zobacz więcej
Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
zobacz więcej
Wymiana młodzieży z Polski i Niemiec

Wymiana młodzieży z Polski i Niemiec

Gimnazjum nr 1 odwiedzili niemieccy uczniowie ze szkoły Friedrich Elvers Schule Europaschule i Gemeinschaftschule Heide-Ost w Heide. Powitaliśmy ich małym poczęstunkiem, animacjami językowymi i wspólną zabawą na boisku.
zobacz więcej
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan