Kierunek: Warszawa (foto)

Od czytelników

Kierunek: Warszawa (foto)

21.11.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
13 listopada przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
 
Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie dzieci poznały historię tego miejsca, zapaliły znicze i obejrzały uroczystą zmianę warty. Zobaczyły również pomnik „Schody do nieba”, upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.
Kolejnym celem wycieczki było odnalezienie na mapie Warszawy punktu oznaczonego wirtualną postacią Fryderyka Chopina, gdzie wykonano wspólne pamiątkowe „selfie z Chopinem”. Następnie dzieci udały się do Teatru Małego Widza, gdzie uczestniczyły w spektaklu pt. ,,Kosmos’’. Doświadczyły wszystkimi zmysłami podróży po różnych planetach. Po wylądowaniu z powrotem na Ziemi, uczestnicy wycieczki udali się do Manufaktury Cukierków, w której obejrzeli pokaz wyrobu cukierków i otrzymali słodkie upominki.
Ostatnim odwiedzanym miejscem była restauracja, w której zmęczeni, ale szczęśliwi wycieczkowicze zjedli pyszny posiłek. Wycieczka dostarczyła wszystkim dzieciom cudownych wrażeń!
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
kObieTy WOT (foto)

kObieTy WOT (foto)

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, dyrektorki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki – nieważne ile mają lat, skąd pochodzą, ani jaki zawód wykonują. W WOT jest ich obecnie już ponad 2000. Każda jest inna, ale wszystkie mają jeden cel: chcą bronić swoich najbliższych. Są to kobiety mądre, silne i zdeterminowane.  Kobiety były, są i zawsze będą ważną częścią sił zbrojnych. Są ważną częścią „teamu” WOT.
zobacz więcej
Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasi Absolwenci” odbyło się w Zespole Szkół na Polonezie. W cyklu będą przedstawiane sylwetki byłych uczniów, którzy mogą poszczycić się życiowymi sukcesami. Szkołę odwiedzili Dawid Kulesza – wokalista discopolowego zespołu DEJW, który ostatnio święci triumfy w tej branży oraz Michał Kosmala – gitarzysta. Spotkanie podsumował dyrektor Zbigniew Szczerba podkreślając, że każdy może osiągnąć coś w życiu, czym dodatkowo zachęcił do realizacji marzeń.
zobacz więcej
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

We wtorek 13 czerwca Wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki 2016/2017. Uroczystość odbyła się na terenie Szkółki Leśnej Dalekie.
zobacz więcej
IX Dzień Wolności (foto)

IX Dzień Wolności (foto)

IX Dzień Wolności odbył się 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 5. Ponad 900 uczniów w hali WOSiR obejrzało montaż słowno-muzyczny. O 11. 11, jak w szkołach w całej Polsce, zaśpiewali hymn państwowy. Po podsumowaniu działań szkoły związanych ze 100-leciem niepodległej Polski w górę wzniosły się biało-czerwone balony.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom