Każdy głos na wagę złota

Od czytelników

Każdy głos na wagę złota

11.03.2019
autor:
Rozpoczęło się głosowanie na laleczki zgłoszone do programu "Wszystkie kolory świata". Szkołę Podstawową nr 2 reprezentuje podwórkowy żartowniś Piotrek. Do wygrania koncert Majki Jeżowskiej. 
Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Uczniowie (z pomocą dorosłych) szyją szmaciane laleczki, z których każda ma imię i swoją krótką historię. Dwójka zorganizowała już aukcję laleczek. Wcześniej jednak uczniowie wybrali lalkę, która reprezentuje szkołę w ogólnopolskim głosowaniu. Gra jest warta świeczki, bo do wygrania jest koncert w szkole Majki Jeżowskiej. Zagłosować można tylko raz, więc każdy głos będzie na wagę złota.
Dwójkę reprezentuje Piotrek (autorstwa Gabrysi Pietruszki), podwórkowy żartowniś, który lubi psoty, koty i płoty. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 11 marca, a zakończy w piątek 15 marca o godz. 11. Mogą wziąć w nim udział użytkownicy Facebooka.
Kliknij i ZAGŁOSUJ!

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, nosząca imię Władysława Broniewskiego, od wielu lat łączy obchody Narodowego Święta Niepodległości ze Świętem Szkoły.
zobacz więcej
Pomnik prawdy historycznej

Pomnik prawdy historycznej

Słusznie Krzysztof Sobieski zwraca uwagę na napiętą sytuację polityczną, w której przyszło Wyszkowowi stawiać pomnik „żydowski” (NW 09/18). Zastrzega się przy tym, że nie jest antysemitą, jednakże nie chciałby być z gwiazdą żydowską kojarzony. Gwiazda Dawida bowiem stanowi istotną część zaprojektowanej kompozycji przestrzennej upamiętniającej przedwojennego burmistrza Wyszkowa uhonorowanego medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W ten sposób artysta zaakcentował człowieczy odruch Stanisława Wolskiego. Nasuwa się tu porównanie do słynnego już pomnika Jana Pawła II we Francji, który miano pozbawić krzyża akcentującego chrześcijańskość postaci. Gwiazda razi nie tylko p. K.S., ale czy jej usunięcie nie byłoby zbyt daleką ingerencją w dzieło sztuki? Stwierdza p. K.S. (cytat z relacji NW): - „W tej napiętej sytuacji politycznej, jak to się źle kojarzy pomnik z tą gwiazdą”.
zobacz więcej
Przedszkolaki dbają o zdrowie Świętego Mikołaja

Przedszkolaki dbają o zdrowie Świętego Mikołaja

Znamy wyniki konkursu plastycznego pt. „Zdrowe rady dla Świętego Mikołaja”, którego organizatorem było Przedszkole nr 9 „Bajka” w Wyszkowie.
zobacz więcej
Grudniowa wyprawa (foto)

Grudniowa wyprawa (foto)

Grudniowa sobota, szron na dworze, żal tego nie wykorzystać. Kilka szybkich telefonów i smsów - kto może na zbiórkę. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom