Każdy głos na wagę złota

Od czytelników

Każdy głos na wagę złota

11.03.2019
autor:
Rozpoczęło się głosowanie na laleczki zgłoszone do programu "Wszystkie kolory świata". Szkołę Podstawową nr 2 reprezentuje podwórkowy żartowniś Piotrek. Do wygrania koncert Majki Jeżowskiej. 
Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Uczniowie (z pomocą dorosłych) szyją szmaciane laleczki, z których każda ma imię i swoją krótką historię. Dwójka zorganizowała już aukcję laleczek. Wcześniej jednak uczniowie wybrali lalkę, która reprezentuje szkołę w ogólnopolskim głosowaniu. Gra jest warta świeczki, bo do wygrania jest koncert w szkole Majki Jeżowskiej. Zagłosować można tylko raz, więc każdy głos będzie na wagę złota.
Dwójkę reprezentuje Piotrek (autorstwa Gabrysi Pietruszki), podwórkowy żartowniś, który lubi psoty, koty i płoty. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 11 marca, a zakończy w piątek 15 marca o godz. 11. Mogą wziąć w nim udział użytkownicy Facebooka.
Kliknij i ZAGŁOSUJ!

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Pamięci (zaproszenie)

Dzień Pamięci (zaproszenie)

W 155. rocznicę Carskiej Przecinki w Puszczy Białej zwanej Linią Powstańców w sobotę 18 maja o godz. 11 odbędzie się uroczystość – przy drodze na Rząśnik, na wysokości wsi Ochudno, w miejscu oznaczonym na mapce jako punkt odpoczynku.
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

I czują to uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Już po raz VI Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej połączony został z przeżywaniem Narodowego Święta 11 Listopada w gronie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
zobacz więcej
Różaniec do granic (foto)

Różaniec do granic (foto)

Jan Paweł II nazywany był papieżem maryjnym, potwierdził to wielokrotnie w czasie swojej 27-letniej posługi na tronie piotrowym. Szczególnie umiłował różaniec. W liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae pokazał nam rolę i siłę modlitwy, a szczególnie tej umiłowanej przez Maryję we wspólnocie kościoła i rodziny, pisał: „Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku