Od czytelników

1 / 2

Jedyny taki chór

28.02.2017
autor: Teresa Przygoda
Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
Od wielu lat ważnym punktem planu działań stały się zimowe wyjazdy członków chóru, ich rodzin i przyjaciół w góry na narty. Zapaleńcy zimowych zjazdów spędzają każdą wolną chwilę na górskich stokach. Pod bacznym okiem swojego mistrza Krzysztofa narciarze mali i duzi, rodzice i ich dzieci, babcie i wnukowie dotleniają swój organizm i szlifują umiejętności zjazdowe. W tym roku były to Kluszkowce w Pieninach i góra Wdżar. A bazą wypadową Szczawnica. To tu w dwóch pensjonatach, „Zofiówce” i „Majerczakówce”, członkowie chóru znaleźli przyjazną przystań od 12 do 19 lutego. Nikt, jak zawsze, się nie nudził. Ci, co nie jeździli na nartach, organizowali wspólne spacery po bliższej i dalszej okolicy. Delektowali się rześkim górskim powietrzem. Bo pogoda była piękna i śniegu nie zabrakło. Były więc wyprawy na krzyż na Bryjarce, nad wodospad Zaskalnik, spacery nad Grajcarkiem i Dunajcem. Bardziej wytrwali odwiedzili Słowację i zajrzeli do Czerwonego Klasztoru, najsłynniejszego sakralnego obiektu w Pieninach. Był wspólny wyjazd na Termy Bukowina i zakupy na słynnym jarmarku w Nowym Targu. Na długo w pamięci pozostanie wyprawa do Jaworek i spacer szlakiem Doliny Białej Wody. To tu można było poczuć prawdziwą naturę pienińskiego zimowego krajobrazu. A wieczorami koncerty w Jazz Barze, Piwnicy Zbójnickiej czy Willi Marta oraz degustacja miejscowych specjałów. Bo bez muzyki i śpiewu chór długo wytrzymać nie może.
W autokarze słuchano przepięknych kolęd zebranych na niedawno wydanej przez chór płycie. Płyta nosi tytuł „Zaśpiewajmy Jezusowi” i znajduje się na niej 14 tradycyjnych kolęd.
Podczas „Wieczoru Artystycznego” objawiły się nowe talenty aktorskie. Każdy może wystąpić. A naprawdę jest co podziwiać. Już na trwałe wpisały się w wyjazdowy klimat kabaretowe monologi i przyśpiewki ułożone przez członków chóru.
Kierownik wyjazdu organista Krzysztof Zacharski dba również o zasady demokracji, o czym można się przekonać podczas drogi powrotnej, gdzie każdy z uczestników wypowiada swoją opinię o wyjeździe, chwali, krytykuje, proponuje. Wszystko jest skrzętnie zbierane i zapisywane, żeby następny wyjazd był jeszcze lepszy. 
Każdy, na szczęście cały i zdrowy, powrócił do Wyszkowa. Błogosławieństwa przed wyjazdem udzielił swoim owieczkom proboszcz parafii ks. kan. Roman Karaś. Nad komfortem i bezpieczeństwem podróżnych czuwała firma transportowa Ran- Trans z Wyszkowa. Wypoczęci i uśmiechnięci chórzyści wrócili gotowi do dalszych prób i już myślą o następnych takich wyjazdach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom