Jedyny laureat z naszego miasta

Od czytelników

Jedyny laureat z naszego miasta

23.04.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Szymon Gerej, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 został laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego MKO dla szkół podstawowych. To jedyny laureat z naszego miasta w konkursach przedmiotowych.
 
Mazowieckie Kuratorium Oświaty podało ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w województwie mazowieckim w roku 2018/2019.
Już wiadomo, że najwyższy i jedyny w Wyszkowie tytuł laureata zdobył Szymon Gerej z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5. Tytuł ten, oprócz satysfakcji i ogromnego zadowolenia, daje Szymonowi dodatkowe punkty na świadectwie i przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły średniej.
Szymon brał udział w konkursie przedmiotowym z historii, do którego przygotowywała go nauczycielka Krystyna Szczuka-Wiśniewska. W etapie rejonowym tego konkursu spotkało się 202 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się już tylko 56. Tytuł laureata zdobyło jedynie 17, wśród nich jest Szymon Gerej.
Szymon to uczeń o szerokich horyzontach i zainteresowaniach. Najbardziej ciekawi go historia I i II wojny światowej, XVI, czyli „złoty wiek” w Polsce oraz feudalna Japonia. Oprócz historii lubi geografię i chemię. W wolnym czasie słucha rocka i ogląda filmy fantasy, jego ulubiony film to „Władca pierścieni. Powrót króla”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mikołajki w Przedszkolu nr 1 (foto)

Mikołajki w Przedszkolu nr 1 (foto)

Mikołajki w Przedszkolu nr 1 były w tym roku naprawdę wyjątkowe, bo trwały aż 2 dni.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Jubileusz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej

Jubileusz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej

W ramach obchodów 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej oraz 10. rocznicy powstania Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR, w dniach 24-29 maja zespół uczestniczył w wydarzeniach społeczno-kulturalnych Kołobrzeskich Dni Hanzy, Dni Kołobrzegu oraz XXVII Zlotu Jungów LMiR. To był bardzo pracowity czas, dziennie zdarzały się nawet cztery występy. 
zobacz więcej
Zabawa karnawałowa (foto)

Zabawa karnawałowa (foto)

Karnawał to czas radości i balów. 25 stycznia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym również odbyła się tego typu impreza. W ten sposób społeczność hucznie zakończyła pierwsze półrocze i powitała ferie.  Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, Klub Wolontariatu oraz rodziców. To właśnie młodzież zajęła się dekoracją sali, która mieniła się kolorami złota, srebra, czerni  i neonów. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku