Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla dzieci?

Od czytelników

Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla dzieci?

03.09.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Pielęgnacja dziecka musi być staranna i z zastosowaniem odpowiednich preparatów. W przeciwnym razie bardzo szybko będzie trzeba walczyć z takimi skutkami jak odparzenia. Co powinno znaleźć się w kosmetyczce dziecka?
 
Kosmetyki dla dzieci zawierają w swoim składzie same neutralne związki, które nie zaszkodzą delikatnej skórze. Preparatów dla maluszków w sklepach jest bardzo dużo, więc wybór wcale nie jest prosty. W co trzeba się zaopatrzyć, a co jest zbędnym wydatkiem?

Dobre kosmetyki dla dzieci, czyli jakie?

W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, że niekoniecznie te produkty, które pięknie pachną, są tymi właściwymi. Mają one substancje zapachowe, a te już wcale nie są takie neutralne. Kosmetyki dla dzieci powinny być bezzapachowe. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy na preparacie pojawiają się atesty np. Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, czy Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to bardzo ważne, bo skóra dziecka jest znacznie bardziej podatna na podrażnienia niż u dorosłego. Kosmetyki dla dzieci są wyjątkowo delikatne w swoim działaniu.

Klucz tkwi w umiarze

Kiedy po porodzie maluszek przyjeżdża do domu, wcale nie potrzebuje dużo. Nie potrzebuje nawet przez pierwsze tygodnie szamponu. Co prawda jego skóra łatwo się przesusza, potrzebuje więc nawilżenia i natłuszczenia, ale też nie można z tym przesadzać. Na pewno nie można sięgać po kolei po wszystkie kosmetyki dla dzieci, które pojawiają się w reklamach. Okazałoby się, że dziecko posiadałoby więcej kosmetyków niż rodzice. Poza tym nadmiar też może zaszkodzić skórze, w tym uczynić ją bardziej wrażliwą.

Co jest potrzebne?

Jest kilka preparatów, które trzeba mieć i to od samego początku. Na pewno podstawą jest oliwka, którą będzie się natłuszczać skórę. Jednak czasem wystarczający jest płyn do kąpieli z emolientem i dodatkowego nawilżania nie potrzeba. Do tego koniecznie trzeba się zaopatrzyć w krem do ochrony pupy. Będzie się go używać po każdym przewijaniu. Jednocześnie nie ma potrzeby, by na zapas kupować krem na odparzenia. Nie jest powiedziane, że każde dziecko ma z nimi problem, a nie można go stosować na zapas.
Tak samo często korzystać będzie się z chusteczek nawilżających. Posłużą nie tylko podczas przewijania. Będą pomocne podczas zabawy i na każdym spacerze. Przy nich również zwraca się uwagę na skład. Najlepiej nie kupować, zwłaszcza na początku, tych, które mają wyciąg z rumianku. Może on działać drażniąco. Warto też zainwestować w krem, zabezpieczający skórę przed słońcem i wiatrem.

Zestaw do pielęgnacji oczu, nosa i pępka

Poza standardowymi kosmetykami potrzebne są produkty, które będą pielęgnowały oczy, nos i kikut pępowinowy. Oczka należy przemywać solą fizjologiczną po kąpieli, bo woda działa drażniąco. Sól będzie też pomocna do nawilżania noska, aby nie pojawiła się sapka. Poza tym to pierwszy lek, jeśli pojawi się katar. Z kolei do dezynfekcji pępka używa się takich preparatów jak Octenisept. Będą wspierać gojenie i zapobiegną stanom zapalnym.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

We wtorkowe popołudnie 19 września plac zabaw w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie tętnił wesołą muzyką i zabawami. Spotkaliśmy się na festynie rodzinnym, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
zobacz więcej
Tydzień Zdrowia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (foto)

Tydzień Zdrowia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (foto)

W dniach 18 – 22 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Zabrodziu zorganizowany został Tydzień Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim było nasze zdrowie psychiczne oraz Dzień Życzliwości, który był punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia. 
zobacz więcej
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” działające od kilku lat w Leszczydole-Nowinach podejmuje się realizacji wielu ciekawych zadań. Szczególną uwagę przywiązuje do poznania historii swojej Małej Ojczyzny oraz promowania lokalnego dziedzictwa i kultury. I właśnie tym zagadnieniom był poświęcony realizowany w roku 2018 projekt, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.
zobacz więcej
Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

PaTPORT  działający w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach pod kierunkiem opiekunki Iwony Ochmańskiej zorganizował dla uczniów Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest on częścią programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jako jeden z nielicznych w powiecie wyszkowskim nowiński PaTPORT włączył się w tę akcję. Dla swoich kolegów i koleżanek przygotował ciekawy program.
zobacz więcej
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020