Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla dzieci?

Od czytelników

Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla dzieci?

03.09.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Pielęgnacja dziecka musi być staranna i z zastosowaniem odpowiednich preparatów. W przeciwnym razie bardzo szybko będzie trzeba walczyć z takimi skutkami jak odparzenia. Co powinno znaleźć się w kosmetyczce dziecka?
 
Kosmetyki dla dzieci zawierają w swoim składzie same neutralne związki, które nie zaszkodzą delikatnej skórze. Preparatów dla maluszków w sklepach jest bardzo dużo, więc wybór wcale nie jest prosty. W co trzeba się zaopatrzyć, a co jest zbędnym wydatkiem?

Dobre kosmetyki dla dzieci, czyli jakie?

W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, że niekoniecznie te produkty, które pięknie pachną, są tymi właściwymi. Mają one substancje zapachowe, a te już wcale nie są takie neutralne. Kosmetyki dla dzieci powinny być bezzapachowe. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy na preparacie pojawiają się atesty np. Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, czy Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to bardzo ważne, bo skóra dziecka jest znacznie bardziej podatna na podrażnienia niż u dorosłego. Kosmetyki dla dzieci są wyjątkowo delikatne w swoim działaniu.

Klucz tkwi w umiarze

Kiedy po porodzie maluszek przyjeżdża do domu, wcale nie potrzebuje dużo. Nie potrzebuje nawet przez pierwsze tygodnie szamponu. Co prawda jego skóra łatwo się przesusza, potrzebuje więc nawilżenia i natłuszczenia, ale też nie można z tym przesadzać. Na pewno nie można sięgać po kolei po wszystkie kosmetyki dla dzieci, które pojawiają się w reklamach. Okazałoby się, że dziecko posiadałoby więcej kosmetyków niż rodzice. Poza tym nadmiar też może zaszkodzić skórze, w tym uczynić ją bardziej wrażliwą.

Co jest potrzebne?

Jest kilka preparatów, które trzeba mieć i to od samego początku. Na pewno podstawą jest oliwka, którą będzie się natłuszczać skórę. Jednak czasem wystarczający jest płyn do kąpieli z emolientem i dodatkowego nawilżania nie potrzeba. Do tego koniecznie trzeba się zaopatrzyć w krem do ochrony pupy. Będzie się go używać po każdym przewijaniu. Jednocześnie nie ma potrzeby, by na zapas kupować krem na odparzenia. Nie jest powiedziane, że każde dziecko ma z nimi problem, a nie można go stosować na zapas.
Tak samo często korzystać będzie się z chusteczek nawilżających. Posłużą nie tylko podczas przewijania. Będą pomocne podczas zabawy i na każdym spacerze. Przy nich również zwraca się uwagę na skład. Najlepiej nie kupować, zwłaszcza na początku, tych, które mają wyciąg z rumianku. Może on działać drażniąco. Warto też zainwestować w krem, zabezpieczający skórę przed słońcem i wiatrem.

Zestaw do pielęgnacji oczu, nosa i pępka

Poza standardowymi kosmetykami potrzebne są produkty, które będą pielęgnowały oczy, nos i kikut pępowinowy. Oczka należy przemywać solą fizjologiczną po kąpieli, bo woda działa drażniąco. Sól będzie też pomocna do nawilżania noska, aby nie pojawiła się sapka. Poza tym to pierwszy lek, jeśli pojawi się katar. Z kolei do dezynfekcji pępka używa się takich preparatów jak Octenisept. Będą wspierać gojenie i zapobiegną stanom zapalnym.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowianie na kongresie PiS

Wyszkowianie na kongresie PiS

Na V Kongresie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany prezesem PiS na trzyletnią kadencję. W tym ważnym dla ugrupowania wydarzeniu brali udział delegaci  PiS z powiatu wyszkowskiego: Jerzy Abramczyk, Waldemar Sobczak i Eugeniusz Zaremba. 
zobacz więcej
Europejskie Dni Dziedzictwa – Niegów 2018 (foto)

Europejskie Dni Dziedzictwa – Niegów 2018 (foto)

W dniach 15-16 września 2018 r. odbyły się imprezy przygotowane przez Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem Niepodległa dla wszystkich.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasi Absolwenci” odbyło się w Zespole Szkół na Polonezie. W cyklu będą przedstawiane sylwetki byłych uczniów, którzy mogą poszczycić się życiowymi sukcesami. Szkołę odwiedzili Dawid Kulesza – wokalista discopolowego zespołu DEJW, który ostatnio święci triumfy w tej branży oraz Michał Kosmala – gitarzysta. Spotkanie podsumował dyrektor Zbigniew Szczerba podkreślając, że każdy może osiągnąć coś w życiu, czym dodatkowo zachęcił do realizacji marzeń.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane