Jak pielęgnować stopy?

Od czytelników

Jak pielęgnować stopy?

06.08.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Współcześnie wizerunek kobiety bywa przedstawiany nierealistycznie. To samo tyczy się stóp. Błędem jest dążenie do tego, aby skóra na stopach wyglądała nienagannie i była mięciutka jak u niemowlęcia. Stopy codziennie bardzo dużo pracują, a nadmierne złuszczanie naskórka doprowadzi tylko do problemów. Pielęgnacja stóp — jak robić to dobrze?
 

Moczenie

Raz na jakiś czas z pewnością nawet półgodzinna, gorąca kąpiel stopom nie zaszkodzi, szczególnie zimowym wieczorem po dniu biegania po mieście. Jednak jeśli robimy to raz w tygodniu lub — o zgrozo! - codziennie i potem jeszcze stosujemy tarki czy inne pilniki do usuwania zrogowaceń skóry... po prostu robimy sobie krzywdę. Podologowie rekomendują moczenie stóp maksymalnie przez trzy minuty! Czyli tak naprawdę wystarczającą namoczą się one pod prysznicem lub w trakcie kąpieli, potem wystarczy posmarować je kremem. Dłuższe moczenie może zwiększyć podatność skóry na infekcje grzybicze i wysuszać ją. 
 

Złuszczanie naskórka

Naskórek powinno się złuszczać delikatnie i z rozwagą. Nadmierne złuszczanie doprowadzi tylko do tego, że będzie on narastał intensywniej, bo skóra zacznie się bronić. Wbrew powszechnej opinii wszelkie frezarki i żyletki są złym pomysłem. Jeśli komuś naprawdę zależy na tym, może stosować pumeks, jednak nie jako narzędzie do usuwania naskórka, a do jedynie delikatnego peelingu, który pozwoli na lepsze wchłanianie się substancji aktywnych w kosmetykach. Stosowanie peelingów enzymatycznych pozwoli na uniknięcie tarcia, które szkodzi naszemu naskórkowi.
 

Nawilż​anie 

Zrogowaciały naskórek można też traktować kremami zmiękczającymi, zamiast je namaczać. Intensywnie nawilżające kremy potrafią naprawdę pomóc, szczególnie jeśli będziemy je stosować codziennie po kąpieli, od czasu do czasu zakładając specjalne skarpetki dla lepszego wchłonięcia. Do stóp można stosować te same kremy, których używamy do rąk. Odpowiednia pielęgnacja stóp i zaprzestanie ich dręczenia frezarką dadzą niepomiernie lepsze efekty na dłuższą metę — a także bardziej realistyczne. Skóra stóp musi być odrobinę twardsza, aby móc pełnić swoją funkcję. W końcu na stopach utrzymujemy całe swoje ciało. 
 

Paznokcie

Pielęgnacja stóp to także prawidłowe dbanie o swoje paznokcie. Najlepszym sposobem jest używanie pilnika, który nie wywiera nacisku na paznokciu. Pod wpływem obcinacza w paznokciu powstają niepożądane mikropęknięcia — są niewidoczne, ale wywierają swój wpływ. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby nie obcinać paznokcia “okrągło”, ale “na prosto”, dzięki czemu zapobiegniemy bolesnemu wrastaniu paznokci.
 

Pielęgnacja stóp — pozostałe kwestie 

Antyperspiranty, czy też “blokery” do stóp powinny być stosowane tylko przy nadpotliwości! Nie ma potrzeby blokowania naturalnych procesów organizmu bez żadnego powodu. Dodatkowym atutem będzie, jeśli taki preparat nie będzie zawierał związków aluminium.
Jeśli twoja skóra na stopach pęka, najlepiej zgłoś się z tym do podologa, aby móc dalej w profesjonalny sposób ustalić plan działania. Pękająca skóra jest bardzo trudna do zaleczenia, szczególnie gdy nie ma się szczegółowej wiedzy na ten temat. Domowa pielęgnacja stóp może nie wystarczyć.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Datę 23 sierpnia 2018 r. członkowie Związku Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie długo będą pamiętać. To dzień, który kilkunastu członków związku z rodzinami spędziło na Jasnej Górze w Częstochowie w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Piłsudczyków. W tym roku mija 30. rocznica utworzenia Związku Piłsudczyków. To też 155. rocznica styczniowego zrywu niepodległościowego. 2018 to rok  szczególny dla każdego Polaka –  jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Można powiedzieć, że te wszystkie wydarzenia łączy osoba Wielkiego Polaka i gorliwego patrioty Józefa Piłsudskiego. Piłsudczycy stanęli w Kaplicy Matki Bożej, aby modlić się za Marszałka i dziękować miłosiernemu Bogu za dar niepodległości. Były podziękowania, odznaczenia i awanse. Wyszków ma też swojego generała. 
zobacz więcej
Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Uczennice klas mundurowych CEZiU „Kopernik” uczestniczyły w szkoleniu z zakresu samoobrony kobiet pt. „Bezpieczna kobieta”. Szkolenie poprowadził Karol Zwierzchowski, mentor Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a asystował Bartek Bober uczeń klasy I LBP.
zobacz więcej
Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

Bo jest policjantem, a ja jestem nieważna?

- pyta nasza czytelniczka oburzona sposobem załatwienia przez policję zgłoszonej przez nią interwencji i skargi. Zaczęło się od konfliktu z sąsiadem, który, jak twierdzi kobieta, nerwowo reaguje, gdy dzieci zbyt głośno się bawią. Sąsiad odbija piłeczkę, uważa, że to dzieci mu dokuczają. A policja poucza… - To po co ja poszłam na komendę? Jaki jest wynik mojej interwencji? – skarży się czytelniczka.
zobacz więcej
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. To właśnie wolontariusze w 950 lokalizacjach w całej Polsce sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom