Integracja w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Integracja w ZSS w Brańszczyku (foto)

04.11.2016
autor: ZSS Brańszczyk
Jak dobrze jest razem być, wspólnie poznawać świat, uczyć się, bawić, śpiewać i doświadczać - pokazują uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, którzy w pogodne jesienne dni uczestniczyli w lekcjach w plenerze. 
Młodzież wybrała się na wycieczkę do Wyszkowa, gdzie w urokliwym miejscu miło spędziła czas. Uczniowie wyłonili kandydatów do Samorządu Uczniowskiego i przygotowali plakaty wyborcze, uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej i w zajęciach integracji sensorycznej. Razem zrywali warzywa i owoce, które zjedli z apetytem. Rozpalili także ognisko i piekli kiełbaski. Wspólne śpiewy i zabawy na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Głównym celem kolejnej wycieczki było utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczniowie, „Krocząc Traktem Królewskim” w Warszawie, rozpoznawali najważniejsze miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, pomnik Księcia Poniatowskiego, pomnik i Plac Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, a także zachwycali się kolorami jesieni i muzyką Chopina w Ogrodzie Saskim. Smacznych wrażeń doznali podczas warsztatów w Pijalni Czekolady „Wedel”. Z samodzielnie udekorowanymi torcikami powędrowali nad Wisłę do Syrenki Warszawskiej. 
Integracja dotyczyła również rodziców i absolwentów, którzy uczestniczyli w tych wyjątkowych wydarzeniach, za co młodzież serdecznie dziękuje. 
Razem być to dostrzegać drugiego człowieka z jego zaletami i wadami, pomagać i pamiętać o sobie nawzajem, to właśnie jest wychowanie do wartości.
 
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Szanowni Państwo
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
Dobro ucznia w szkole było, jest i będzie priorytetem polityki oświatowej Gminy Wyszków. Wysoka jakość edukacji, wychowania, bezpieczeństwo i możliwość rozwijania pasji i talentów, ale także równe szanse dla wszystkich uczniów w naszych szkołach to wartości, które cenimy i realizujemy od lat. Także reformę edukacji wdrażamy w duchu tych wartości. Właśnie otrzymaliśmy pozytywną opinię Kuratorium Oświaty o zreformowanej sieci i obwodach gminnych szkół.
zobacz więcej
Dzień Wolności (foto)

Dzień Wolności (foto)

Poniedziałek 12 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 był kolejnym Dniem Wolności poświęconym 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uczniowskich i nauczycielskich strojach dominował kolor biały i czerwony oraz wpięte w klapę oznaki symboli narodowych. 
zobacz więcej
PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom