Od czytelników

2 / 5

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

05.09.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
Na inauguracji obecni byli goście: naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski, przedstawiciel Wojskowej Komisji Uzupełnień mjr Dariusz Żerek, przedstawiciele Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie, dyrektor Quad/Graphics w Wyszkowie Tomasz Hoppe, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
Wicedyrektor CEZiU „Kopernik” Dorota Konopka w imieniu dyrektor Grażyny Kalinowskiej serdecznie przywitała gości, nauczycieli i uczniów, szczególnie klas pierwszych, którym pogratulowała wyboru szkoły oraz przedstawiła krótko kierunki nauczania w nowym roku szkolnym i realizowane projekty. Krzysztof Arbaszewski życzył uczniom spełnienia marzeń edukacyjnych, maturzystom wyboru trafnej drogi zawodowej,  nauczycielom satysfakcji z osiąganych wyników nauczania.
Dyrektor zakładu produkcyjnego Quad/Graphics nagrodził stypendium maturzystę, który osiągnął najlepszy wynik matury z języka angielskiego. To szczególne wyróżnienie wręczył z  Dorotą Konopką  absolwentowi szkoły Piotrowi Kuleszy.
Inaugurację nowego roku szkolnego prowadzili Natalia Budna i Dawid Napiórkowski.
Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w lekcyjnych. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Do Rzymu spełniać marzenia (foto)

Do Rzymu spełniać marzenia (foto)

Grupa 32 osób z niepełnosprawnością, w tym 10 poruszających się na wózkach, oraz ich opiekunów odbyła pielgrzymkę autokarową do Rzymu i Asyżu. „Spełniają się marzenia mojego życia” – mówiło wielu z nich, stojąc na Placu Św. Piotra w Watykanie i przyjmując błogosławieństwo Papieża Franciszka.
zobacz więcej
Integracja pod dębem (foto)

Integracja pod dębem (foto)

4 października uczniowie klas I sp, II sp i IVspb z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku przyjęli gościnnie uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej w Brańszczyku wraz z wychowawczynią Dorotą Owsianko. Uczniowie obu placówek udali się na piękny plac pod dębem, gdzie uczestniczyli w zawodach sportowych.
zobacz więcej
Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

W dniach 26-27 października w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie w grupach Biedronki i Smerfy odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Zitcom