Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Od czytelników

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

04.09.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
2 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie.
 
Prowadzący uroczystość Kinga Pękul i Filip Malenka przywitali szacownych gości: sekretarza Starostwa Powiatowego Jerzego Ausfelda, przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień ppor. Artura Serokę, przedstawiciela zakładu produkcyjnego Quad/Graphics Tomasza Kędziorę, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej bryg. Sławomira Pietrzaka, proboszcza parafii św. Idziego ks. kan. Zdzisław Golana, przedstawiciela Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, dyrektor CEZiU ,,Kopernik” Grażynę Kalinowską, panie wicedyrektorki Sylwię Kuleszę, Anetę Zagumną oraz wychowawców, nauczycieli i uczniów.
W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej na wstępie uroczystości zostały przypomniane tragiczne wydarzenia z 1 września 1939 roku i po wysłuchaniu komunikatu Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.
Następnie zabrała głos dyrektor Grażyna Kalinowska, która po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych, zaprezentowała liczne przedsięwzięcia i plany działalności CEZiU ,,Kopernik” na rok szkolny 2019/2020. Natomiast Pan Jerzy Ausfeld pogratulował uczniom wyboru szkoły, która wciąż zaskakuje kreatywnością. Z kolei ks. Zdzisław Golan udzielił uczniom i nauczycielom błogosławieństwa na rok szkolny 2019/2020 i wyraził nadzieję, że nauka w szkole będzie owocna i przyjemna.
Ciekawym akcentem uroczystości było wysłuchanie opowieści o II wojnie światowej nauczyciela historii Ireneusza Elwarda widzianej oczami jego ojca.
Podczas uroczystości przyznano specjalną nagrodę ufundowaną przez Quad/Graphics absolwentowi Rafałowi Koziołowi, który uzyskał najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego z języka angielskiego. W imieniu firmy nagrodę na ręce pani dyrektor przekazał przedstawiciel Quad/Graphics Tomasz Kędziora. Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Aleksandra Ciemerych, która życzyła pierwszoklasistom przyjemnej nauki w nowej szkole, maturzystom samych sukcesów na egzaminie maturalnym, a nauczycielom wytrwałości w ich odpowiedzialnej pracy.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania klas w wychowawcami.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
Nocny spływ streetworkerski (foto)

Nocny spływ streetworkerski (foto)

Na jednym ze spotkań z młodzieżą grupy „Grajcyli skład” ustaliliśmy - jako kolejną atrakcję - nocny spływ kajakowy. Dziewczęta z gimnazjum przyjęły to z niepokojem i pewnym niedowierzaniem, ale starsi koledzy ze szkoły ponadgimnazjalnej weszli w pomysł od razu z entuzjazmem.
zobacz więcej
kObieTy WOT (foto)

kObieTy WOT (foto)

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, dyrektorki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki – nieważne ile mają lat, skąd pochodzą, ani jaki zawód wykonują. W WOT jest ich obecnie już ponad 2000. Każda jest inna, ale wszystkie mają jeden cel: chcą bronić swoich najbliższych. Są to kobiety mądre, silne i zdeterminowane.  Kobiety były, są i zawsze będą ważną częścią sił zbrojnych. Są ważną częścią „teamu” WOT.
zobacz więcej
Zimowy wypoczynek w górach

Zimowy wypoczynek w górach

Góry były i są natchnieniem dla wielkich tego świata. Święty Jan Paweł II wśród piękna gór nabierał nowych sił, szedł pod prąd, do źródła, by w cichości szumu wiatru i górskiego potoku wspiąć się na wyżyny cichości serca, pozostać tam sam na sam z Bogiem. Góry inspirowały papieża nie tylko w czasie letnich wędrówek, ale nie mniej dodawały mu sił w czasie zimowego odpoczynku.
zobacz więcej
Zitcom