Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Hobby, które daje zarobić

Od czytelników

Hobby, które daje zarobić

30.07.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Lato w Polsce zwykle kojarzy nam się ze spowolnieniem tempa życia i czasem na relaks. Jest to też okres, w którym wielu z nas szuka odmiany od codziennej rutyny. W związku z tym organizujemy bliższe i dalsze wakacyjne wyprawy, a czasem też poszukujemy nowych form spędzania wolnego czasu, które można uprawiać bez wychodzenia z domu. Ciekawym zajęciem w tym kontekście jest udział w konkursach i loteriach z nagrodami. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla domatorów, którzy jednocześnie lubią szukać dodatkowych źródeł uzupełniania domowego budżetu.
 
Popularne w Polsce konkursy, akcje promocyjne i loterie z nagrodami, które jednocześnie nie wymagają od uczestników zakupu losów, ciągle zyskują na popularności. Konkursowiczów wabią przede wszystkim nagrody, które są fundowane dla zwycięzców. Ich wartość bywa bardzo zróżnicowana i zwykle wacha się w zakresie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (gdy np. do wygrania jest samochód osobowy). Jak łatwo się domyślić, im cenniejsza nagroda, tym więcej uczestników zgłasza się do danego konkursu. Firmy oczywiście nie fundują tak atrakcyjnych nagród z dobroci serca. Jest to raczej dobrze przemyślana strategia marketingowa. Fundatorzy nagród korzystają z rozgłosu budując przy tym pozytywny PR i poszerzając grono swoich klientów.
 
Dla większości konkursowiczów ważne jest, że aktualne konkursy i akcje promocyjne nie nadwyrężają stanu ich portfeli, tak jak zwykle ma to miejsce chcąc korzystać z innych typów przyjemności. 
 
Nie da się bowiem zaprzeczyć, że większość dyscyplin sportowych wymaga zakupu jakiegoś rodzaju sprzętu, ubioru, wynajęcia obiektu. Nawet do biegania trzeba mieć odpowiedni ubiór, aby czerpać z tego przyjemność. Sporo pieniędzy kosztuje też wyjście do restauracji, pubu czy kina. Zbieracze znaczków muszą płacić za nowe okazy, a gracze komputerowi za sprzęt do grania i same gry. Naprawdę ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć hobby, które nic nie kosztuje.
 
Tymczasem branie udziału w konkursach z nagrodami, nie dość, że nie zmniejsza stanu naszego konta, to potrafi je powiększyć. I to czasem o całkiem pokaźne kwoty. Naturalnie nie da się wygrywać za każdym razem, ale można to robić regularnie. Powiedzenie „Aby wygrać, trzeba grać” jest ciągle aktualne. Tylko niekoniecznie trzeba wydawać pieniądze na kupony :)
 
Co ciekawe, na całym świecie można odnaleźć historie wielu osób, które z wygrywania różnego rodzaju akcji promocyjnych żyją. I to nierzadko na całkiem niezłym poziomie. Należy jednak patrzeć na to, jako na pewnego rodzaju ciekawostkę i taka niestabilność zarobków, dla większości osób byłaby nie do zniesienia na dłuższą metę.
 
Co zatem zrobić, aby udział w promocjach stał się fajna przygodą? Na początek, dobrze byłoby wyszukać aktualne konkursy. W dalszym etapie selekcji, wybrać te, które najzwyczajniej w świecie nam się podobają. 
Popularne kategorie konkursów i loterii to m.in:
 
foto
plastyczne i modelarskie
na kanałach social media
SMS
literackie
kreatywne
 
Jak widać, zakres wyboru jest dosyć szeroki i przy odrobinie cierpliwości, każdy znajdzie przynajmniej kilka akcji promocyjnych, które go zainteresują. Należy jednak pamiętać, aby przeglądać tylko konkursy aktualne co zaoszczędzi ewentualnych frustracji. Wiadomo bowiem, że każda akcja konkursowa posiada własne kalendarium i spóźnione zgłoszenia nie mają szans na zwycięstwo.
 
Jedna z bardziej interesujących kategorii akcji promocyjnych w internecie, są kreatywne konkursy. O co w nich chodzi? Przede wszystkim, należy polegać na własnej (lub cudzej;) pomysłowości. A jest ku temu wiele okazji i często łatwo zauważyć, że organizatorzy tego typu konkursów, sami są bardzo kreatywnymi osobami.
 
Przykłady zadań jakie mogą czekać na uczestników to:
podanie ciekawego przepisu kulinarnego
ułożenie wierszyka na daną okazję
napisanie krótkiego opowiadania
dopisanie dialogu do komiksu z pustymi chmurkami
rozwiązanie problemu lokalnej społeczności
wymyślenie chwytliwego hasła reklamowego
 
A o zaledwie kilka przykładów, które mają unaocznić czego mniej więcej można się tu spodziewać. Konkursy kreatywne z nagrodami to znakomity poligon doświadczalny dla osób, które mogą pochwalić się bujną wyobraźnią i sypią ciekawymi pomysłami jak z rękawa. 
 
Jest to też dobry trening umysłu, a to procentuje także w innych sytuacjach życiowych, gdy kreatywność jest nam pilnie potrzebna.
 
Opisane powyżej konkursy kreatywne to jedynie jeden przykład z ogromnego świata jakim są loterie i konkursy z nagrodami. Wybór jest bogaty i najlepiej wybrać cos dla siebie przeglądając zasady danej akcji oraz nagrody jakie są do zdobycia. Najważniejsze do zapamiętania jest to, że dobre konkursy to konkursy aktualne, wiarygodne i wzbudzające nasze pozytywne zainteresowanie. W takim przypadku dobra zabawa szybko może przerodzić się także w nowe hobby, a nawet źródło ponadprogramowego dochodu w naszym domowym budżecie. Powodzenia!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość