Harcerskie ferie (foto)

Od czytelników

Harcerskie ferie (foto)

18.02.2017
autor: ćw. Bartek Jary, pion. Karolina Czarkowska, 29 DH Pogodni
Harcerze Hufca ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie w dniach 11 - 15 lutego spędzali ferie na zimowisku w Leszczydole Nowinach. Przyjechało ponad stu zuchów i harcerzy, zajęcia odbywały się w trzech pionach wiekowych, nadzorowanych przez siedem osób kadry, a komendantem zimowiska była phm. Katarzyna Koszyk.
Najmłodszy pion (zuchowy) nosił nazwę „B-612”, a jego komendantem była pwd. Daria Oleksiak. Nazwa, którą nosił pion odwołuje się do słynnej książki Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”. Zuchy przez kilka dni odkrywały świat Małego Księcia, przemieszczając się po różnych planetach występujących w książce, takich jak planeta Latarnika, Bankiera, Geografa, Próżnego, czy też planecie Ziemi. Wykonały też lampiony, sadziły fasolki, uczestniczyły w wielkiej grze planszowej na temat pieniędzy, brały udział w zajęciach aktorskich, a także wykonały korony na bal na planecie Króla, w którym oczywiście wzięły udział.
Komendantem pionu harcerskiego i starszoharcerskiego była pwd. Joanna Dąbrowska. Harcerze młodsi przenieśli się do świata Narni z książek C.S. Lewisa, a pion nosił nazwę Ker-Paravel. Zajęcia pionu były bardzo różnorodne: zastępy jako przedstawiciele czterech królestw uczyły się m.in. czytać mapę, przewidywać pogodę, rozpoznawać drzewa; nie zabrakło także zajęć sportowych i z kreatywnego myślenia. W poniedziałek 13 lutego, wspólnie z pionem starszoharcerskim, harcerze ruszyli na kilkugodzinną trasę gry w okoliczne lasy. Na koniec, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, harcerzom udało się pokonać Białą Czarownicę.
Pion starszoharcerski nosił nazwę „Stopklatka”, a zajęcia miały tematykę filmową. Harcerze starsi poznali różne gatunki filmowe, od horrorów po kryminały. Brali udział np. w grze nocnej o tematyce horroru, rozprawie sądowej, upiornej sesji zdjęciowej czy teleturnieju wiedzy harcerskiej.
W zimowisku brali udział harcerze i zuchy z Wyszkowa, Lucynowa, Pniewa, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa, reprezentując wszystkie gromady i drużyny Hufca. Uczestnicy nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni, a także aktywnie i ciekawie spędzili czas po harcersku. Z niechęcią opuszczali zimowisko, co tylko cieszy organizatorów.
W imieniu Komendy Hufca ZHP Wyszków chcielibyśmy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach za udostępnienie szkoły na czas zimowiska, a także firmie „Rokmar” za pomoc w transporcie sprzętu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom