Harcerskie ferie (foto)

Od czytelników

Harcerskie ferie (foto)

18.02.2017
autor: ćw. Bartek Jary, pion. Karolina Czarkowska, 29 DH Pogodni
Harcerze Hufca ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie w dniach 11 - 15 lutego spędzali ferie na zimowisku w Leszczydole Nowinach. Przyjechało ponad stu zuchów i harcerzy, zajęcia odbywały się w trzech pionach wiekowych, nadzorowanych przez siedem osób kadry, a komendantem zimowiska była phm. Katarzyna Koszyk.
Najmłodszy pion (zuchowy) nosił nazwę „B-612”, a jego komendantem była pwd. Daria Oleksiak. Nazwa, którą nosił pion odwołuje się do słynnej książki Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”. Zuchy przez kilka dni odkrywały świat Małego Księcia, przemieszczając się po różnych planetach występujących w książce, takich jak planeta Latarnika, Bankiera, Geografa, Próżnego, czy też planecie Ziemi. Wykonały też lampiony, sadziły fasolki, uczestniczyły w wielkiej grze planszowej na temat pieniędzy, brały udział w zajęciach aktorskich, a także wykonały korony na bal na planecie Króla, w którym oczywiście wzięły udział.
Komendantem pionu harcerskiego i starszoharcerskiego była pwd. Joanna Dąbrowska. Harcerze młodsi przenieśli się do świata Narni z książek C.S. Lewisa, a pion nosił nazwę Ker-Paravel. Zajęcia pionu były bardzo różnorodne: zastępy jako przedstawiciele czterech królestw uczyły się m.in. czytać mapę, przewidywać pogodę, rozpoznawać drzewa; nie zabrakło także zajęć sportowych i z kreatywnego myślenia. W poniedziałek 13 lutego, wspólnie z pionem starszoharcerskim, harcerze ruszyli na kilkugodzinną trasę gry w okoliczne lasy. Na koniec, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, harcerzom udało się pokonać Białą Czarownicę.
Pion starszoharcerski nosił nazwę „Stopklatka”, a zajęcia miały tematykę filmową. Harcerze starsi poznali różne gatunki filmowe, od horrorów po kryminały. Brali udział np. w grze nocnej o tematyce horroru, rozprawie sądowej, upiornej sesji zdjęciowej czy teleturnieju wiedzy harcerskiej.
W zimowisku brali udział harcerze i zuchy z Wyszkowa, Lucynowa, Pniewa, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa, reprezentując wszystkie gromady i drużyny Hufca. Uczestnicy nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni, a także aktywnie i ciekawie spędzili czas po harcersku. Z niechęcią opuszczali zimowisko, co tylko cieszy organizatorów.
W imieniu Komendy Hufca ZHP Wyszków chcielibyśmy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach za udostępnienie szkoły na czas zimowiska, a także firmie „Rokmar” za pomoc w transporcie sprzętu.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chcą czystszych łazienek i kamer

Chcą czystszych łazienek i kamer

Antoni Depta, radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie 3 czerwca zaprosił kolegów i koleżanki do debaty na temat tego, co chcieliby zmienić w swojej szkole.
zobacz więcej
Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Zmiany w wyszkowskich PaTPORTACH (foto)

Spotkanie szkolnych PaTPORTÓW z gminy Wyszków, działających w ramach programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, odbyło się 16 marca w wyszkowskim urzędzie miejskim.
zobacz więcej
Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
zobacz więcej
Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

Grupa wokalna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, pod opieką Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka, 10 maja miała zaszczyt wystąpić na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej podczas Gali Finałowej II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom