Harcerskie ferie (foto)

Od czytelników

Harcerskie ferie (foto)

18.02.2017
autor: ćw. Bartek Jary, pion. Karolina Czarkowska, 29 DH Pogodni
Harcerze Hufca ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie w dniach 11 - 15 lutego spędzali ferie na zimowisku w Leszczydole Nowinach. Przyjechało ponad stu zuchów i harcerzy, zajęcia odbywały się w trzech pionach wiekowych, nadzorowanych przez siedem osób kadry, a komendantem zimowiska była phm. Katarzyna Koszyk.
Najmłodszy pion (zuchowy) nosił nazwę „B-612”, a jego komendantem była pwd. Daria Oleksiak. Nazwa, którą nosił pion odwołuje się do słynnej książki Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”. Zuchy przez kilka dni odkrywały świat Małego Księcia, przemieszczając się po różnych planetach występujących w książce, takich jak planeta Latarnika, Bankiera, Geografa, Próżnego, czy też planecie Ziemi. Wykonały też lampiony, sadziły fasolki, uczestniczyły w wielkiej grze planszowej na temat pieniędzy, brały udział w zajęciach aktorskich, a także wykonały korony na bal na planecie Króla, w którym oczywiście wzięły udział.
Komendantem pionu harcerskiego i starszoharcerskiego była pwd. Joanna Dąbrowska. Harcerze młodsi przenieśli się do świata Narni z książek C.S. Lewisa, a pion nosił nazwę Ker-Paravel. Zajęcia pionu były bardzo różnorodne: zastępy jako przedstawiciele czterech królestw uczyły się m.in. czytać mapę, przewidywać pogodę, rozpoznawać drzewa; nie zabrakło także zajęć sportowych i z kreatywnego myślenia. W poniedziałek 13 lutego, wspólnie z pionem starszoharcerskim, harcerze ruszyli na kilkugodzinną trasę gry w okoliczne lasy. Na koniec, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, harcerzom udało się pokonać Białą Czarownicę.
Pion starszoharcerski nosił nazwę „Stopklatka”, a zajęcia miały tematykę filmową. Harcerze starsi poznali różne gatunki filmowe, od horrorów po kryminały. Brali udział np. w grze nocnej o tematyce horroru, rozprawie sądowej, upiornej sesji zdjęciowej czy teleturnieju wiedzy harcerskiej.
W zimowisku brali udział harcerze i zuchy z Wyszkowa, Lucynowa, Pniewa, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa, reprezentując wszystkie gromady i drużyny Hufca. Uczestnicy nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni, a także aktywnie i ciekawie spędzili czas po harcersku. Z niechęcią opuszczali zimowisko, co tylko cieszy organizatorów.
W imieniu Komendy Hufca ZHP Wyszków chcielibyśmy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach za udostępnienie szkoły na czas zimowiska, a także firmie „Rokmar” za pomoc w transporcie sprzętu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
I Zjazd Absolwentów szkoły w Leszczydole-Nowinach

I Zjazd Absolwentów szkoły w Leszczydole-Nowinach

Do 20 lutego (środa) można zapisywać się na I Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zjazd odbędzie się w sobotę 23 lutego. 
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

Uczniowie Ośrodka na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej (foto)

Grupa wokalna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, pod opieką Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka, 10 maja miała zaszczyt wystąpić na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej podczas Gali Finałowej II Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej.
zobacz więcej
Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bal Pani Jesieni w Przedszkolu nr 9 (foto)

„Mimo że na dworze plucha, my się śmiejemy od ucha do ucha. Jesienna aura w tym roku nie sprzyja, ale każdy w „Bajce” tańce wywija. Słonecznych dni nam bardzo brakuje, mimo to każdy bajkowicz optymizm zachowuje. Bal jesieni wyprawiamy i złej pogodzie się nie damy!”
zobacz więcej