Od czytelników

1 / 3

Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

16.03.2017
autor: Koordynator konkursu M. Kwiecińska
„Jan Brzechwa i jego wiersze” - to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Szkolnymi opiekunkami konkursu były : M. Augustynik i J. Zawisza, a koordynatorem M. Kwiecińska. Najpierw umiejętności prezentowało 20 uczniów z klas II i III z 10 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli - opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce - Lena Buźniak z SP1 Inga Prażuch z I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie
II miejsce - Nikodem Biernacki z SP1 i Zofia Wołyniec z SP2
III miejsce - Jakub Biernacki z SP1, Oliwier Tybura z SP2 i Katarzyna Sudoł z SP w Lucynowie
Przyznano również wyróżnienie dla Bartosza Wyszyńskiego (SP w Leszczydole Starym). Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Zofia Wołyniec (SP 2).
Po przerwie rywalizowali uczniowie z klas IV i V. W tej kategorii wystąpiło 18 uczestników z 9 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
I miejsce - Szymon Ambroziak z SP w Rybnie
II miejsce - Natalia Garbacz z SP1 i Natalia Rojek z SP5
III miejsce - Aleksander Buźniak z SP w Leszczydole Starym.
Wyróżnienia otrzymały: Daria Mróz (SP Łosinno) i Weronika Skoczeń (SP Rybno). Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Natalia Rojek z SP5.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i inne upominki.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Hobby, które daje zarobić

Hobby, które daje zarobić

Lato w Polsce zwykle kojarzy nam się ze spowolnieniem tempa życia i czasem na relaks. Jest to też okres, w którym wielu z nas szuka odmiany od codziennej rutyny. W związku z tym organizujemy bliższe i dalsze wakacyjne wyprawy, a czasem też poszukujemy nowych form spędzania wolnego czasu, które można uprawiać bez wychodzenia z domu. Ciekawym zajęciem w tym kontekście jest udział w konkursach i loteriach z nagrodami. Jest to opcja szczególnie atrakcyjna dla domatorów, którzy jednocześnie lubią szukać dodatkowych źródeł uzupełniania domowego budżetu.
zobacz więcej
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Brak podpisu pod oświadczeniem, błędny numer rachunku, wpisywanie zamiast wynagrodzenia stawki godzinowej - m.in. takie błędy popełniają przedsiębiorcy, którzy wnioskują o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje, aby przed wysłaniem dokumentów dokładnie sprawdzić zawarte tam informacje.
zobacz więcej
Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

„Smerfy”, „Kotki” i „Biedronki” z Przedszkola nr 9 udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia” Kaliska.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane