Od czytelników

1 / 3

Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

16.03.2017
autor: Koordynator konkursu M. Kwiecińska
„Jan Brzechwa i jego wiersze” - to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Szkolnymi opiekunkami konkursu były : M. Augustynik i J. Zawisza, a koordynatorem M. Kwiecińska. Najpierw umiejętności prezentowało 20 uczniów z klas II i III z 10 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli - opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce - Lena Buźniak z SP1 Inga Prażuch z I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie
II miejsce - Nikodem Biernacki z SP1 i Zofia Wołyniec z SP2
III miejsce - Jakub Biernacki z SP1, Oliwier Tybura z SP2 i Katarzyna Sudoł z SP w Lucynowie
Przyznano również wyróżnienie dla Bartosza Wyszyńskiego (SP w Leszczydole Starym). Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Zofia Wołyniec (SP 2).
Po przerwie rywalizowali uczniowie z klas IV i V. W tej kategorii wystąpiło 18 uczestników z 9 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
I miejsce - Szymon Ambroziak z SP w Rybnie
II miejsce - Natalia Garbacz z SP1 i Natalia Rojek z SP5
III miejsce - Aleksander Buźniak z SP w Leszczydole Starym.
Wyróżnienia otrzymały: Daria Mróz (SP Łosinno) i Weronika Skoczeń (SP Rybno). Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Natalia Rojek z SP5.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i inne upominki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Levert
fotobudka star
fotobudka star