Od czytelników

1 / 3

Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

16.03.2017
autor: Koordynator konkursu M. Kwiecińska
„Jan Brzechwa i jego wiersze” - to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Szkolnymi opiekunkami konkursu były : M. Augustynik i J. Zawisza, a koordynatorem M. Kwiecińska. Najpierw umiejętności prezentowało 20 uczniów z klas II i III z 10 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli - opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce - Lena Buźniak z SP1 Inga Prażuch z I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie
II miejsce - Nikodem Biernacki z SP1 i Zofia Wołyniec z SP2
III miejsce - Jakub Biernacki z SP1, Oliwier Tybura z SP2 i Katarzyna Sudoł z SP w Lucynowie
Przyznano również wyróżnienie dla Bartosza Wyszyńskiego (SP w Leszczydole Starym). Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Zofia Wołyniec (SP 2).
Po przerwie rywalizowali uczniowie z klas IV i V. W tej kategorii wystąpiło 18 uczestników z 9 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
I miejsce - Szymon Ambroziak z SP w Rybnie
II miejsce - Natalia Garbacz z SP1 i Natalia Rojek z SP5
III miejsce - Aleksander Buźniak z SP w Leszczydole Starym.
Wyróżnienia otrzymały: Daria Mróz (SP Łosinno) i Weronika Skoczeń (SP Rybno). Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Natalia Rojek z SP5.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i inne upominki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 15 uczniów z 7 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były Małgorzata Kwiecińska i Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
#Decydujesz, pomagamy

#Decydujesz, pomagamy

PSOUU Koło w Wyszkowie realizuje w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ul. Geodetów 76 w okresie od 1.06. do 30.09.2017r. Projekt „Bardziej sprawni - niepełnosprawni” z Programu „Decydujesz, pomagamy”, organizowany przy współpracy ze spółką Tesco Polska Sp. z o.o. oraz Fundację Tesco Dzieciom.
zobacz więcej
Słoneczny piknik w ZDZ (foto)

Słoneczny piknik w ZDZ (foto)

W niedzielę 12 czerwca w przedszkolu Nasze Bambino i I Językowej Szkole Podstawowej „Language” odbyło się niecodzienne wydarzenie. Jak co roku  przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami zostali zaproszeni na Piknik Rodzinny.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan