Od czytelników

1 / 3

Gminny Konkurs Recytatorski w Lucynowie (foto)

16.03.2017
autor: Koordynator konkursu M. Kwiecińska
„Jan Brzechwa i jego wiersze” - to hasło Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie.
Szkolnymi opiekunkami konkursu były : M. Augustynik i J. Zawisza, a koordynatorem M. Kwiecińska. Najpierw umiejętności prezentowało 20 uczniów z klas II i III z 10 szkół podstawowych. Dzieci wykazały się z doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy interpretowały w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Komisja powołana z nauczycieli - opiekunów miała trudne zadanie. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:
I miejsce - Lena Buźniak z SP1 Inga Prażuch z I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie
II miejsce - Nikodem Biernacki z SP1 i Zofia Wołyniec z SP2
III miejsce - Jakub Biernacki z SP1, Oliwier Tybura z SP2 i Katarzyna Sudoł z SP w Lucynowie
Przyznano również wyróżnienie dla Bartosza Wyszyńskiego (SP w Leszczydole Starym). Specjalną nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lucynowie za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Zofia Wołyniec (SP 2).
Po przerwie rywalizowali uczniowie z klas IV i V. W tej kategorii wystąpiło 18 uczestników z 9 szkół podstawowych. Tak jak ich młodsi koledzy, recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem treści utworów J. Brzechwy oraz ich ciekawą interpretacją, co sprawiło, że konkurs był atrakcyjną imprezą zarówno dla występujących, jak i nauczycieli, rodziców oraz gości. Komisja po długich obradach przyznała następujące nagrody:
I miejsce - Szymon Ambroziak z SP w Rybnie
II miejsce - Natalia Garbacz z SP1 i Natalia Rojek z SP5
III miejsce - Aleksander Buźniak z SP w Leszczydole Starym.
Wyróżnienia otrzymały: Daria Mróz (SP Łosinno) i Weronika Skoczeń (SP Rybno). Nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Natalia Rojek z SP5.
Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i drobne niespodzianki, nagrodzeni uczniowie otrzymali książki i inne upominki.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki, uczeń klasy III b Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, został laureatem XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W marcu z zadaniami matematycznymi w ramach tego konkursu zmierzyło się około 350.000 polskich uczniów. 
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Co nowego w ZSS w Brańszczyku? (foto)

Co nowego w ZSS w Brańszczyku? (foto)

Obchody Dnia Papieskiego, Wycieczka do Janowa Podlaskiego, Dzień Edukacji Narodowej – uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku nie mogą narzekać na nudę.
zobacz więcej
Nie poddał się (foto)

Nie poddał się (foto)

1 lutego gościliśmy w Zespole Szkół wybitnego sportowca, mistrza paraolimpijskiego w kajakarstwie – pana Jakuba Tokarza. Towarzyszyła mu pani trener Renata Klekotko.
zobacz więcej
ITAMED
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan