Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

Od czytelników

Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

21.05.2017
autor: Opiekunki konkursu M. Kwiecińska, Z. Turek
W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 15 uczniów z 7 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były Małgorzata Kwiecińska i Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy o kulturze i historii starożytnej Grecji, zachęcenie dzieci do czytania oraz zdrowej rywalizacji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Komisja powołana z nauczycieli- opiekunów poszczególnych uczniów przyznała nagrody i wyróżnienia.
Zwycięzcą została Jagoda Kurpiewska z Zespołu Szkół- Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie, drugie miejsce zajęły siostry Julia i Jagoda Siemieniak również z SP nr 5. Trzecie miejsce zajęła Kornelia Gołębiewska ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie. Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza oraz Michałowi Dawidczykowi z SP nr 2. Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Grzejnik nie do usunięcia

INTERWENCJA: Grzejnik nie do usunięcia

- Dlaczego spółdzielnia mieszkaniowa nie wyraża zgody na zdjęcie grzejnika w kuchni? – dziwi się nasza czytelniczka.
- Instalacja centralnego ogrzewania wykonana jest zgodnie z projektem, w którym moc grzewcza obliczona została na warunki ekstremalne, np. -20 stopni Celsjusza – odpowiada prezes „Przyszłości”.
zobacz więcej
Pomnik Burmistrza

Pomnik Burmistrza

Stanisław Wolski uratował dwie dziewczynki, które błagały o pomoc, uciekając przed machiną śmierci. Ratował je wiedząc, że jemu i jego najbliższym groziła za to najwyższa kara. A jednak nie zawahał się – przez lata wojny wyrywał bezbronne dzieci ze szponów śmierci. Akt czystego heroizmu był dla niego koniecznością, ludzką powinnością, właściwym zachowaniem. Uważał, że tak należało postąpić. Stanisław Wolski był burmistrzem Wyszkowa. Był wielkim człowiekiem, dla nas – również wyszkowianinem. Zapisał i pozostawił nam piękną kartę w historii NASZEGO miasta. 
zobacz więcej
W rocznicę bohaterskiej śmierci

W rocznicę bohaterskiej śmierci

W sobotę 17 września na uroczystość w 65. rocznicę bohaterskiej śmierci Franciszka Kmiołka, Juliana Nasiadki oraz Franciszka Ampulskiego, żołnierzy NZW z oddziału por. Jana Kmiołka zapraszają rodziny i przyjaciele.
zobacz więcej
Święty Mikołaj w ZSS w Brańszczyku (foto)

Święty Mikołaj w ZSS w Brańszczyku (foto)

W czwartek, 6 grudnia uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku odwiedził Święty Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku