Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

Od czytelników

Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

17.12.2016
autor: A.Kosińska, E.Landoch
W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Gminę Wyszków w ramach projektu „Organizacja konkursów ekologicznych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków”. Konkurs został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Konkurs podsumował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wiesław Pasek oraz przedstawiciele urzędu miejskiego burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz naczelnik wydziału oświaty Sławomir Cieślak.
W konkursie wiedzy wzięło udział 20 uczniów z 9 szkół podstawowych gminy Wyszków. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii i sozologii. I miejsce zajął Mateusz Matusiak z SP1, II – Julia Gudanis z SP2, III miejsce – Bartłomiej Prus z SP2. Nagrodą za I miejsce był tablet, za II – czytnik e-booków, a za III - aparat fotograficzny. Szkoła, której uczeń zajął I miejsce, otrzymała laptop. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz notesy z recyklingu.
Propozycją dla klas młodszych był konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Wzięło w nim udział 20 uczniów z 10 szkół podstawowych. Przez półtorej godziny trzecioklasiści wykonywały prace plastyczne dowolną techniką. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i ocenione przez niezależne jury. I miejsce przypadło Alicji Deludze z SP2, II – Alicji Kaczmarczyk z SP1, III – Jakubowi Abramczykowi z SP w Łosinnie. Nagrodami były sztalugi malarskie z dodatkowym wspaniałym wyposażeniem, a dla pozostałych uczestników upominki w postaci małych zestawów plastycznych i dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzieci z grup 6-latków „Tygryski”, „Biedronki”, „Kotki” uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne szelki”, sponsorowanych przez firmę Shell. Zajęcia zorganizowała mama Oli – Ewa Galanty, a poprowadzili je Joanna Kosowicz, Andrzej Żuliński, Bartek Mielczarek.
zobacz więcej
Bezpieczne gospodarstwo rolne

Bezpieczne gospodarstwo rolne

KRUS zaprasza do udziału w XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Zgłoszenia można przesyłać do końca marca.
zobacz więcej
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ostatnie tygodnie wyścigu o Podwórka Talentów Nivea

Ogólnopolskie głosowanie w konkursie Podwórko Talentów Nivea wchodzi w decydującą fazę! Do 31 lipca na stronie www.podworko.nivea.pl oraz przez aplikację mobilną można codziennie oddawać głosy na prezentacje utalentowanych dzieci, aby pomóc im wygrać jeden z 20 wyjątkowych placów zabaw. Zespół Szkół w Rybnie bardzo potrzebuje wsparcia, ponieważ niezmiennie zajmuje dopiero 136 pozycję.
zobacz więcej
fotobudka star 300x250
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna