Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

Od czytelników

Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

17.12.2016
autor: A.Kosińska, E.Landoch
W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Gminę Wyszków w ramach projektu „Organizacja konkursów ekologicznych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków”. Konkurs został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Konkurs podsumował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wiesław Pasek oraz przedstawiciele urzędu miejskiego burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz naczelnik wydziału oświaty Sławomir Cieślak.
W konkursie wiedzy wzięło udział 20 uczniów z 9 szkół podstawowych gminy Wyszków. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii i sozologii. I miejsce zajął Mateusz Matusiak z SP1, II – Julia Gudanis z SP2, III miejsce – Bartłomiej Prus z SP2. Nagrodą za I miejsce był tablet, za II – czytnik e-booków, a za III - aparat fotograficzny. Szkoła, której uczeń zajął I miejsce, otrzymała laptop. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz notesy z recyklingu.
Propozycją dla klas młodszych był konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. Wzięło w nim udział 20 uczniów z 10 szkół podstawowych. Przez półtorej godziny trzecioklasiści wykonywały prace plastyczne dowolną techniką. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i ocenione przez niezależne jury. I miejsce przypadło Alicji Deludze z SP2, II – Alicji Kaczmarczyk z SP1, III – Jakubowi Abramczykowi z SP w Łosinnie. Nagrodami były sztalugi malarskie z dodatkowym wspaniałym wyposażeniem, a dla pozostałych uczestników upominki w postaci małych zestawów plastycznych i dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zmiany dotyczące opłat za dokumentację medyczną

Zmiany dotyczące opłat za dokumentację medyczną

Od 4 maja 2019 r. udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi lub jego przedstawicielowi będzie bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko dokumentów udostępnianych pacjentowi po raz pierwszy.
zobacz więcej
Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już po raz kolejny, 8 listopada, uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”.
zobacz więcej
Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyło się spotkanie nauczycieli opiekunów KMO. To Kluby Młodych Odkrywców - jest ich w kraju już ponad 600 i zrzeszają pasjonatów w postaci prowadzących i ich podopiecznych, chcących w niekonwencjonalny sposób zgłębiać i odkrywać tajniki nauki i techniki. Kluby działają także na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie i w Gruzji.
zobacz więcej
Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

„Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie” - pod takim tytułem Urząd Miejski złożył kolejny wniosek o dofinansowanie. Całkowity koszt to blisko 7 mln zł, a wnioskowana dotacja to 5,8 mln zł. W projekcie mowa jest m.in. o wymianie ponad 3000 istniejących opraw oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED.
zobacz więcej