Dzień otwarty w ARiMR (foto)

Od czytelników

Dzień otwarty w ARiMR (foto)

15.04.2018
autor: Mariusz Bryk
W czwartek 12 kwietnia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie zorganizowano Dzień Otwarty. Miał na celu zapoznanie rolników z formularzem geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy – eWniosekPlus, za pomocą którego są zobowiązani złożyć wnioski o przyznanie płatności w kampanii 2018.
Biuro Powiatowe w Wyszkowie, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę zainteresowanych rolników, poinformowało o planowanym przedsięwzięciu lokalne media. Dużą rolę w informowaniu rolników odegrały również środki masowego przekazu jak np. facebook. Dzięki tym przedsięwzięciom rolnicy licznie pojawili się w Biurze już od godziny 7.30, czekał na nich skromny poczęstunek i pracownicy, którzy chętnie odpowiadali na ich pytania dotyczące formularza geoprzestrzennego – eWnioskuPlus. Padało również wiele pytań dotyczących form pomocy, z jakich mogliby skorzystać rolnicy w 2018 roku. Niemniej jednak najwięcej pytań dotyczyło samego sposobu logowania się do aplikacji i sposobu poruszania się w formularzu e WniosekPlus. Większość z rolników usłyszawszy zapewnienia pracowników, że formularz eWniosekPlus jest bardzo przystępny, przełamała swoje dotychczasowe bariery, jakie miała w stosunku do wniosków składanych drogą elektroniczną i zdecydowała się skorzystać z punktów pomocy technicznej. Rolnicy, którzy zdecydowali się wypełnić wniosek, byli bardzo miło zaskoczeni tym, jak łatwo można poruszać się w formularzu geoprzestrzennym. Pracownicy pomagający rolnikom przy wypełnianiu wniosków często słyszeli z ust wypełniających stwierdzenie: „…nie jest tak trudno jak myślałem…”.
W trakcie Dnia Otwartego około 30 rolników złożyło wnioski przez Aplikację eWniosekPlus, korzystając z komputerów przygotowanych przez biuro powiatowe i pomocy pracowników ARiMR.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gotowi na rok harcerski! (foto)

Gotowi na rok harcerski! (foto)

W dniach 21-23 września 2018 r. po raz 18. na szlak wyruszyli uczestnicy Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”. Ponad 80 harcerzy i skautów z Wyszkowa, Tłuszcza i czeskiego Vyškova przez 3 dni szkoliło się i sprawdzało swoją gotowość do nowego roku harcerskiego, przy okazji doskonale się bawiąc.
zobacz więcej
Przyjaciele szkoły czytają dzieciom (foto)

Przyjaciele szkoły czytają dzieciom (foto)

28 listopada Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku odwiedził ks. kan. Paweł Stachecki, który przyszedł na spotkanie z przedszkolakami i uczniami kl. I-III. Ksiądz przeczytał zebranym opowiadanie o Aniołku spełniającym życzenia osób potrzebujących.
zobacz więcej
Magiczne spotkanie (foto)

Magiczne spotkanie (foto)

4 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przy udziale fantastycznej młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie gościliśmy utytułowanego wyszkowskiego zawodnika kickboxing’u formuły K-1 pana Piotra Trześniewskiego-Tryca. 
zobacz więcej
Szkolenie w tunelu aerodynamicznym (foto)

Szkolenie w tunelu aerodynamicznym (foto)

Uczniowie Liceum Bezpieczeństwa Publicznego w CEZiU "Kopernik", wraz opiekunami Moniką Lipką i Andrzejem Grajczykiem, uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Mieli możliwość treningu w tunelu aerodynamicznym, który oddaje warunki jakie panują w czasie spadania z zamkniętym spadochronem.
zobacz więcej
Zitcom