Dzień otwarty w ARiMR (foto)

Od czytelników

Dzień otwarty w ARiMR (foto)

15.04.2018
autor: Mariusz Bryk
W czwartek 12 kwietnia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie zorganizowano Dzień Otwarty. Miał na celu zapoznanie rolników z formularzem geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy – eWniosekPlus, za pomocą którego są zobowiązani złożyć wnioski o przyznanie płatności w kampanii 2018.
Biuro Powiatowe w Wyszkowie, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę zainteresowanych rolników, poinformowało o planowanym przedsięwzięciu lokalne media. Dużą rolę w informowaniu rolników odegrały również środki masowego przekazu jak np. facebook. Dzięki tym przedsięwzięciom rolnicy licznie pojawili się w Biurze już od godziny 7.30, czekał na nich skromny poczęstunek i pracownicy, którzy chętnie odpowiadali na ich pytania dotyczące formularza geoprzestrzennego – eWnioskuPlus. Padało również wiele pytań dotyczących form pomocy, z jakich mogliby skorzystać rolnicy w 2018 roku. Niemniej jednak najwięcej pytań dotyczyło samego sposobu logowania się do aplikacji i sposobu poruszania się w formularzu e WniosekPlus. Większość z rolników usłyszawszy zapewnienia pracowników, że formularz eWniosekPlus jest bardzo przystępny, przełamała swoje dotychczasowe bariery, jakie miała w stosunku do wniosków składanych drogą elektroniczną i zdecydowała się skorzystać z punktów pomocy technicznej. Rolnicy, którzy zdecydowali się wypełnić wniosek, byli bardzo miło zaskoczeni tym, jak łatwo można poruszać się w formularzu geoprzestrzennym. Pracownicy pomagający rolnikom przy wypełnianiu wniosków często słyszeli z ust wypełniających stwierdzenie: „…nie jest tak trudno jak myślałem…”.
W trakcie Dnia Otwartego około 30 rolników złożyło wnioski przez Aplikację eWniosekPlus, korzystając z komputerów przygotowanych przez biuro powiatowe i pomocy pracowników ARiMR.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star