Dzień Języka Polskiego

Od czytelników

Dzień Języka Polskiego

22.06.2020
autor: Marzanna Siemienowska, Karina Gnatkowska
Nauczyciele języka polskiego Zespołu Szkół nr 1 serdecznie gratulują zwycięzcom zmagań konkursu „Gry i zabawy językowe”, który odbył się z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego.
 
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - klasa II LOP w składzie:  Olga Liśkiewicz, Aleksandra Gnatkowska, Natalia Sędziak, Natalia Podgórska
II miejsce – klasa I TBg w składzie: Krystian Kostrzewa, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Kurpiowski, Marcin Garbarczyk
III miejsce – kasa II LOL w składzie: Aleksandra Solmińska, Martyna Smaga, Marta Pazik, Maciej Kacprzyński
Wyróżnienie – klasa I BSg w składzie: Emilia Cyran, Kacper Sobierański, Marek Brejnak
Wyróżnienie – grupa w składzie: Klaudia Chełchowska, Aleksandra Wróbel, Amelia Kasińska, Szymon Wierzchoń.
Laureaci szkolnego konkursu z okazji Dnia Języka Ojczystego otrzymali dyplomy od organizatorów i nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Roberta Wrzesińskiego - właściciela  firmy SKUP ZŁOMU BOSS METAL z Wyszkowa oraz przez Panią Anetę Nowicką z SALONU SPRZEDAŻY PLAY w Wyszkowie.
Podobnie jak w latach  ubiegłych, nauczyciele języka polskiego i uczniowie ze Skłodowskiej aktywnie włączyli się w działania propagujące piękno języka ojczystego. W lutym w zmaganiach konkursowych uczestniczyły 24 czteroosobowe zespoły z klas I i II liceum, technikum i szkoły branżowej I stopnia. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę 
i umiejętności językowe. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki dotyczące mitologii, frazeologii i przysłów, wyszukiwali słowa w ortograficznych i mitologicznych wykreślankach oraz budowali zdania z rozsypanek wyrazowych. Dużo zabawy i radości przysporzyło  rozwiązywanie rebusów językowych, układanie puzzli słownych i rozpoznawanie na fotografiach znanych Polaków – wybitnych pisarzy, poetów, noblistów oraz postaci historycznych.                                                Na szkolnych korytarzach i drzwiach do klas pojawiły się łamańce językowe, ciekawostki polonistyczne, których odczytywanie sprawiało radość nie tylko uczniom, ale i nauczycielom. Podczas przerw młodzież miała niepowtarzalną okazję wysłuchać piosenek podkreślających wartość języka ojczystego. Społeczność ze Skłodowskiej mogła również obejrzeć prezentacje dotyczące różnych zagadnień z zakresu polszczyzny. 
Nauczycielki języka polskiego są przekonane, że dbałość o poprawność językową towarzyszyć będzie wszystkim, nie tylko z okazji Dnia Języka Polskiego, ale również każdego dnia. Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim sponsorom.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom