Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Od czytelników

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

14.06.2017
autor: Sylwia Jaworska
Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Walentynka, która jadąc rowerem, spotyka różne zwierzęta. Dalszą podróż odbywa razem z nimi. Po bajce dzieci wysłuchały krótkiej pogawędki na temat bezpiecznej jazdy na rowerze oraz obowiązkowym wyposażeniu rowerzysty. Poprzez zabawę w ciepło - zimno odszukiwały ukrytych w czytelni bohaterów bajki. Następnie rozwiązywały łamigłówki, w których główną rolę odgrywały zwierzęta. Najwięcej radości sprawiły im pląsy „Zorro” oraz gra w „Arkę Noego”. 
Po skończonej zabawie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek zawierający zakładkę do książki, niezbędną w życiu każdego miłośnika książek. Dzięki wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Oddziału w Wyszkowie przedszkolaki otrzymały breloczki odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej drodze do przedszkola, czy na plac zabaw.
Ponadto, w związku z obchodzonym świętem wszystkich dzieci, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Każdy z uczestników dostał torebkę z małym co nieco.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

Tydzień Przedsiębiorczości w Koperniku

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Koprenik” aktywnie uczestniczyło w programie Otwarta firma - Biznes przy tablicy. Wolontariusze z różnych firm, nauczyciele przedmiotów zawodowych, ekonomicznych i doradcy zawodowi prowadzili zajęcia promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi.
zobacz więcej
Mazowsze będzie miało uchwałę antysmogową

Mazowsze będzie miało uchwałę antysmogową

Na Mazowszu trwają prace nad uchwałą antysmogową. Do połowy lutego samorządy mają czas na odesłanie do marszałka ankiet, w których podsumują swoje działania służące ochronie powietrza.
zobacz więcej
Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star