Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Od czytelników

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

14.06.2017
autor: Sylwia Jaworska
Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Walentynka, która jadąc rowerem, spotyka różne zwierzęta. Dalszą podróż odbywa razem z nimi. Po bajce dzieci wysłuchały krótkiej pogawędki na temat bezpiecznej jazdy na rowerze oraz obowiązkowym wyposażeniu rowerzysty. Poprzez zabawę w ciepło - zimno odszukiwały ukrytych w czytelni bohaterów bajki. Następnie rozwiązywały łamigłówki, w których główną rolę odgrywały zwierzęta. Najwięcej radości sprawiły im pląsy „Zorro” oraz gra w „Arkę Noego”. 
Po skończonej zabawie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek zawierający zakładkę do książki, niezbędną w życiu każdego miłośnika książek. Dzięki wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Oddziału w Wyszkowie przedszkolaki otrzymały breloczki odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej drodze do przedszkola, czy na plac zabaw.
Ponadto, w związku z obchodzonym świętem wszystkich dzieci, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Każdy z uczestników dostał torebkę z małym co nieco.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na wakacje po uśmiech

Na wakacje po uśmiech

W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Eksperyment i innowacje w Gimnazjum nr 2 częścią drogi w lepszą stronę (foto)

Od 2013 roku w Gimnazjum nr 2 realizujemy następujące innowacje pedagogiczne, czyli nowatorskie rozwiązania mające na celu doskonalenie jakości pracy szkoły:
zobacz więcej
Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Do końca września lokalni społecznicy mogą zgłaszać się do udziału w akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację Batorego. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. „Udział to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski!” – zachęcają organizatorzy.
zobacz więcej
ITAMED
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star