Dla Niepodległej (foto)

Od czytelników

Dla Niepodległej (foto)

27.11.2018
autor: Opr. Monika Bereda
W tym roku obchodzimy 100-lecie Niepodległej Polski. Do uroczystych obchodów uczniowie szkoły Podstawowej w Dębinkach przygotowywali się, poznając historię naszej Ojczyzny, tradycję, zwyczaje, bohaterów, dekorując szkołę. Organizowali konkursy, wystawy, spotkania, wycieczki oraz uroczyste apele. W piątek 16 listopada odbyła się uroczysta akademia. 
 
Wszyscy nauczyciele i uczniowie włożyli dużo pracy, aby ten dzień był wyjątkowy. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły pani dyrektor Marzena Górczak przywitała uczestników uroczystości. W swoim przemówieniu podkreśliła, iż ta uroczystość jest wyrazem szacunku  i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę, poświęcając to, co dla każdego człowieka najcenniejsze – życie.
Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem i śpiewem. Największe wrażenie wywarł pokaz taneczny z biało-czerwonymi wstęgami w wykonaniu uczennic z kl. III i IV. 
Została też wykonana piękna dekoracja oraz otwarta wystawa „Moja Niepodległa”. Przeprowadzono również konkursy plastyczny „Niepodległość w oczach dzieci” oraz wiedzy „ O Józefie Wybickim i hymnie narodowym”. Laureaci obydwu konkursów otrzymali nagrody.
Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, a gościom za przybycie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom