Czy nadają się na fryzjerów? (foto)

Od czytelników

Czy nadają się na fryzjerów? (foto)

21.11.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
14 listopada uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku (z klas V-VIII) odwiedzili zakład fryzjerski pani Katarzyny Pujer w Rząśniku. Celem wyjazdu było umożliwienie wychowankom rozpoznania predyspozycji do wykonywania zawodu fryzjera oraz zapoznanie z funkcjonowaniem salonu.
 
Podczas spotkania właścicielka zakładu opowiedziała o rodzajach strzyżenia i sposobach koloryzacji włosów. Zwróciła również uwagę, że w tym zawodzie należy być spostrzegawczym i dokładnym. Uświadomiła, jak ważne jest właściwe i higieniczne użytkowanie przyborów i sprzętu wykorzystywanego w tej profesji, ich systematyczne czyszczenie i dezynfekowanie. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość poznania pracy fryzjera zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Uczniowie i nauczyciele składają serdeczne podziękowania pani Katarzynie i jej współpracownicy pani Magdzie za przeprowadzenie wspaniałej lekcji zawodoznawczej, kreatywne podejście do przekazywania wiedzy oraz miłe przyjęcie.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
FELIETON: Historia magistra vitae est

FELIETON: Historia magistra vitae est

11 lipca obchodzimy Dzień Pamięci o Polakach – ofiarach ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP. Za sprawą głośnego filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego w ubiegłym roku temat tzw. rzezi wołyńskiej poruszany był w debacie publicznej bardzo często. Miejmy nadzieję, że przyczynił się do podniesienia świadomości historycznej Polaków na temat tych tragicznych wydarzeń.
zobacz więcej
Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
zobacz więcej
List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

List otwarty nauczycieli w sprawie likwidacji szkoły

Wszyscy wiemy, że  już od roku szkolnego 2017/18 będzie przeprowadzana kolejna reforma oświaty. Jednym z jej elementów jest likwidacja gimnazjów i przywrócenie ośmioletniej szkoły podstawowej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku