Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

Od czytelników

Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

08.12.2017
autor: Teresa Przygoda
1 grudnia członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Maciejem Wójcikiem spotkali się w restauracji „Pod Jesionem”, aby zasiąść do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej, pośpiewać kolędy i przede wszystkim przełamać się opłatkiem.
Na spotkaniu, jak zawsze, nie zabrakło władz gminy i powiatu Wyszków z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim i wicestarostą Adamem Mrozem na czele. Obecni też byli wójtowie Stanisław Jastrzębski z Długosiodła i Paweł Abramczyk z Rząśnika. Najlepsze życzenia sms-em przesłał wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński, którego zatrzymały obowiązki służbowe. Ks. dziekan Zdzisław Golan pobłogosławił opłatki, przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”. - Niech uczniowie wzrastają w wiedzę i mądrość, a św. Józef wspiera nauczycieli w tej trudnej pracy – z tymi słowami zwrócił się do zebranych.
Członków swojego związku z całego powiatu wyszkowskiego powitał prezes Maciej Wójcik. Samorządowcom podziękował za dobrą i owocną współpracę, za pomoc, zrozumienie. Pracownikom oświaty życzył pogody ducha, braku stresów, a przede wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności dla członków ZNP i ich rodzin. Mimo tego uroczystego dnia, wspomniał o niepokojach związanych z reformą oświaty i zmianach w Karcie Nauczyciela.
Życzenia przekazali też burmistrz Grzegorz Nowosielski i starosta Adam Mróz. Życzyli dużo cierpliwości, wyrozumiałości, optymizmu, ale przede wszystkim dla każdego spokojnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Potem przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem, złożenie życzeń i degustację pysznych wigilijnych potraw. A wszystko to w miłej, przyjacielskiej atmosferze przy dźwiękach świątecznych kolęd.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZUS zaprasza na wystawę (foto)

ZUS zaprasza na wystawę (foto)

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy nazywano go kiedyś słowem Landesversicherungsanstalt? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery? ZUS zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” – w wyszkowskim inspektoracie w dniach 7-11 sierpnia.
zobacz więcej
Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Jak wygrać z uciążliwym sąsiadem?

Nie lada kłopot mają mieszkańcy jednego z najstarszych wyszkowskich bloków. Co zrobić, gdy sąsiad gromadzi stare przedmioty i spleśniały chleb? Gdy mamy wiele uwag co do czystości? Gdy po bloku rozprzestrzenia się plaga karaluchów? Mieszkańcy piszą skargi, pukają do drzwi różnych instytucji, a te do drzwi uciążliwego sąsiada. – Ale efektów nie widać – skarży się nasza czytelniczka.
zobacz więcej
Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

Dzień otwarty w CEZiU "Kopernik" (foto)

Gimnazjaliści i uczniowie klas VIII mieli okazję zobaczyć z bliska Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Już od progu kandydaci poczuli ducha epoki Kopernika. Wielki astronom, matematyk, ekonomista, lekarz powitał uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.
zobacz więcej
Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

W Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie 12 grudnia odbył się finał międzyszkolnego konkursu pt. Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne. Do finału rywalizacji konkursowej zakwalifikowały się cztery trzyosobowe drużyny reprezentujące CEZiU - „Kopernik”, 1LO - „Norwid”, SP3 – „Hempel” oraz ZS3 – „Kochanowski”, które wcześniej przygotowały i przesłały stosowne prezentacje i materiały. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna z „Norwida”. Współorganizatorami konkursu były Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie.
zobacz więcej