Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

Od czytelników

Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

08.12.2017
autor: Teresa Przygoda
1 grudnia członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Maciejem Wójcikiem spotkali się w restauracji „Pod Jesionem”, aby zasiąść do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej, pośpiewać kolędy i przede wszystkim przełamać się opłatkiem.
Na spotkaniu, jak zawsze, nie zabrakło władz gminy i powiatu Wyszków z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim i wicestarostą Adamem Mrozem na czele. Obecni też byli wójtowie Stanisław Jastrzębski z Długosiodła i Paweł Abramczyk z Rząśnika. Najlepsze życzenia sms-em przesłał wójt gminy Somianka Andrzej Żołyński, którego zatrzymały obowiązki służbowe. Ks. dziekan Zdzisław Golan pobłogosławił opłatki, przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”. - Niech uczniowie wzrastają w wiedzę i mądrość, a św. Józef wspiera nauczycieli w tej trudnej pracy – z tymi słowami zwrócił się do zebranych.
Członków swojego związku z całego powiatu wyszkowskiego powitał prezes Maciej Wójcik. Samorządowcom podziękował za dobrą i owocną współpracę, za pomoc, zrozumienie. Pracownikom oświaty życzył pogody ducha, braku stresów, a przede wszystkim zdrowia, szczęścia, pomyślności dla członków ZNP i ich rodzin. Mimo tego uroczystego dnia, wspomniał o niepokojach związanych z reformą oświaty i zmianach w Karcie Nauczyciela.
Życzenia przekazali też burmistrz Grzegorz Nowosielski i starosta Adam Mróz. Życzyli dużo cierpliwości, wyrozumiałości, optymizmu, ale przede wszystkim dla każdego spokojnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Potem przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem, złożenie życzeń i degustację pysznych wigilijnych potraw. A wszystko to w miłej, przyjacielskiej atmosferze przy dźwiękach świątecznych kolęd.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020