Bezpiecznie na wsi

Od czytelników

Bezpiecznie na wsi

08.06.2016
autor: Magdalena Banasiak
2 czerwca podczas spotkania w starostwie powiatowym  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje ” dla dzieci ze szkół podstawowych.  Wzięło w nim udział 292 uczniów z 26 szkół z terenu powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego.
W I grupie wiekowej (klasy 0-3) wśród 164 uczniów laureatami zostali:
  • I miejsce - Ernest Szczerba, SP w Kręgach
  • II miejsce - Igor Murza, SP w Zatorach
  • III miejsce -Łukasz Kluczek, SP Woli Mystkowskiej
  • Wyróżnienie - Alicja Szymczak, SP w Zatorach
W II grupie wiekowej (klasy 4-6)  wśród 128 uczniów laureatami zostali:
  • I miejsce - Karolina Pułaska, SP w Trzciance
  • II miejsce - Julia Gierek, SP w Ulasku
  • III miejsce - Katarzyna Piątek, SP w Porządziu
  • Wyróżnienie - Patrycja Szczudełek, SP w Blochach
Prace laureatów pierwszych miejsc zostały wyróżnione na etapie wojewódzkim konkursu.
Nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i starostwo wręczyli kierownik PT KRUS w Wyszkowie Jerzy Żukowski i starosta Bogdan Pągowski.
 
 
 
 
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jedyny taki chór

Jedyny taki chór

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
zobacz więcej
Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

Dzień Biały w Przedszkolu nr 9

W Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie bawiliśmy się z kolorem białym.
zobacz więcej
Nowe przepisy wycinki drzew

Nowe przepisy wycinki drzew

17 czerwca weszły w życie zmiany ustawy o ochronie przyrody. Wycinka drzew w lesie jest możliwa wyłącznie na podstawie uproszczonego planu urządzenia lasu lub decyzji wydanej przez organ sprawujący nadzór nad gospodarką leśną. 
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku