Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

08.10.2017
autor: Teresa Przygoda
Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach działa niezwykle aktywnie, pod opieką Iwony Ochmańskiej. Organizuje i przeprowadza wiele szkolnych i środowiskowych akcji. We wrześniu podjęło kolejne wyzwanie. Tym razem podczas odpustu i festynu parafialnego w swoim kościele zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową.
W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, łącznie kilkadziesiąt osób. Z wielkim zaangażowaniem zbierali fanty wśród mieszkańców Leszczydołu-Nowin. Niektórzy nowinianie wsparli akcję pieniędzmi. Uczniowie, pod okiem swojego opiekuna, przygotowali loterię i za 5 zł można było wygrać niezwykle interesujące nagrody. Najbardziej oczekiwane były te główne. Było ich 5. Nagrodą główną był robot kuchenny. Poza nim można było stać się szczęśliwym posiadaczem żelazka, czajnika, pościeli i suszarki do włosów. Losy rozeszły się błyskawicznie, a zebrane pieniądze zasiliły konto przeznaczone na relikwie Jana Pawła II. Już w tamtym roku wolontariusze zebrali na ten cel 1.450 zł. W tym konto zostało powiększone o kwotę 1.250 zł. Relikwie naszego Patrona zostaną sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele. Będzie to wspaniały dar od naszych uczniów na 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i 20. nadania naszej szkole im. Jana Pawła II.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

Gminny Konkurs Mitologiczny w Lucynowie (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięło udział 15 uczniów z 7 szkół podstawowych z miasta i gminy Wyszków. Szkolnymi opiekunkami konkursu były Małgorzata Kwiecińska i Zenona Turek. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Wyszkowa, był on również fundatorem nagród i drobnych upominków.
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

W VIII Gminnym Konkursie Matematycznym „Liczę na szóstkę z plusem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Leszczydole Nowinach, wzięło udział 6 szkół z gminy Wyszków. 11 najlepszych matematyków z klas IV walczyło o miano Mistrza Matematyki. Organizatorkami konkursu były Anna Suchta i Adriana Rozenek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. 
zobacz więcej
KEN się korkuje

KEN się korkuje

Wprowadzenie na fragmencie ul. Kościuszki ruchu jednokierunkowego największe utrudnienia powoduje tuż przed godz. 8. Korkuje się skrzyżowanie ul. 3 Maja i KEN. Policja zapewnia, że w miarę możliwości, będzie starała się ruch usprawniać.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom