Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

08.10.2017
autor: Teresa Przygoda
Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach działa niezwykle aktywnie, pod opieką Iwony Ochmańskiej. Organizuje i przeprowadza wiele szkolnych i środowiskowych akcji. We wrześniu podjęło kolejne wyzwanie. Tym razem podczas odpustu i festynu parafialnego w swoim kościele zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową.
W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, łącznie kilkadziesiąt osób. Z wielkim zaangażowaniem zbierali fanty wśród mieszkańców Leszczydołu-Nowin. Niektórzy nowinianie wsparli akcję pieniędzmi. Uczniowie, pod okiem swojego opiekuna, przygotowali loterię i za 5 zł można było wygrać niezwykle interesujące nagrody. Najbardziej oczekiwane były te główne. Było ich 5. Nagrodą główną był robot kuchenny. Poza nim można było stać się szczęśliwym posiadaczem żelazka, czajnika, pościeli i suszarki do włosów. Losy rozeszły się błyskawicznie, a zebrane pieniądze zasiliły konto przeznaczone na relikwie Jana Pawła II. Już w tamtym roku wolontariusze zebrali na ten cel 1.450 zł. W tym konto zostało powiększone o kwotę 1.250 zł. Relikwie naszego Patrona zostaną sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele. Będzie to wspaniały dar od naszych uczniów na 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i 20. nadania naszej szkole im. Jana Pawła II.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki, uczeń klasy III b Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, został laureatem XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W marcu z zadaniami matematycznymi w ramach tego konkursu zmierzyło się około 350.000 polskich uczniów. 
zobacz więcej
Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Licealiści z Norwida już po raz kolejny dowiedzieli się, jak osiągnąć sukces (foto)

Jak osiągnąć sukces? Symulacyjna gra ekonomiczna podpowiedziała to uczniom kl. Ia, którzy wzięli udział w warsztatach z grą. Jest to projekt opracowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w ramach działań Kongresu Obywatelskiego pod patronatem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Moderatorem gry była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości Beata Sierzan oraz absolwent naszego LO Szymon Wojtkowski.
zobacz więcej
Wygrajmy to razem!

Wygrajmy to razem!

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizator przeznaczy na ten cel aż 750.000 zł, które w postaci grantów o wartości 5.000 zł, trafią do organizacji w całej Polsce. O taki grant ubiega się m.in. wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczy.
zobacz więcej
Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 9 (foto)

We wtorkowe popołudnie 19 września plac zabaw w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie tętnił wesołą muzyką i zabawami. Spotkaliśmy się na festynie rodzinnym, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
ITAMED
manhattan
manhattan