Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Aktywne Koło Wolontariatu z Leszczydołu-Nowin (foto)

08.10.2017
autor: Teresa Przygoda
Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Leszczydole-Nowinach działa niezwykle aktywnie, pod opieką Iwony Ochmańskiej. Organizuje i przeprowadza wiele szkolnych i środowiskowych akcji. We wrześniu podjęło kolejne wyzwanie. Tym razem podczas odpustu i festynu parafialnego w swoim kościele zorganizowało i przeprowadziło loterię fantową.
W akcję zaangażowali się wszyscy wolontariusze, łącznie kilkadziesiąt osób. Z wielkim zaangażowaniem zbierali fanty wśród mieszkańców Leszczydołu-Nowin. Niektórzy nowinianie wsparli akcję pieniędzmi. Uczniowie, pod okiem swojego opiekuna, przygotowali loterię i za 5 zł można było wygrać niezwykle interesujące nagrody. Najbardziej oczekiwane były te główne. Było ich 5. Nagrodą główną był robot kuchenny. Poza nim można było stać się szczęśliwym posiadaczem żelazka, czajnika, pościeli i suszarki do włosów. Losy rozeszły się błyskawicznie, a zebrane pieniądze zasiliły konto przeznaczone na relikwie Jana Pawła II. Już w tamtym roku wolontariusze zebrali na ten cel 1.450 zł. W tym konto zostało powiększone o kwotę 1.250 zł. Relikwie naszego Patrona zostaną sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele. Będzie to wspaniały dar od naszych uczniów na 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i 20. nadania naszej szkole im. Jana Pawła II.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Egzamin z tabliczki mnożenia

Egzamin z tabliczki mnożenia

30 września uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyłączyli się do „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” organizowanego już po raz szósty. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym mottem są słowa: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
zobacz więcej
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (foto)

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (foto)

W dniu 16 października w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku w akademii brała udział cała społeczność przedszkolna, dzieci ze wszystkich grup, pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy obsługi.
zobacz więcej
Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
zobacz więcej
Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Już po raz drugi w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania. Przygotowali go najmłodsi uczniowie z klas 0 – IV pod okiem swoich pań: E. Szymańskiej, J. Piątkowskiej, J. Karaśkiewicz i A. Kowalskiej. W organizację włączyli się też rocznice uczniów.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star