500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Od czytelników

500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

09.09.2019
autor: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik ZUS
Klienci ZUS składają wnioski o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. O nowe świadczenie można zapytać także w Centrum Obsługi Telefonicznej.
 
Do ostatniego piątku do placówek ZUS w całej Polsce wpłynęło 18.359 wniosków o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, z czego 2.271 złożyli mieszkańcy województwa mazowieckiego. Najwięcej, bo aż 1.074, stanowili klienci trzech warszawskich oddziałów ZUS. W północnej części województwa (płocki oddział ZUS. m.in. powiat wyszkowski) wniosków było 504.
Wszystkich klientów, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o nowym świadczeniu, zapraszamy do placówek ZUS i do kontaktowania się poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej. ZUS udostępnił specjalną linię do udzielania informacji na ten temat. Do piątku konsultanci odebrali w tej sprawie prawie 9 tys. połączeń telefonicznych. Numer COT to 22-560-1600.
Przypomnijmy, że o świadczenie mogą starać się pełnoletni mieszkańcy Polski, których zły stan zdrowia nie pozwala funkcjonować bez pomocy osób trzecich. Kluczowe jest tutaj posiadanie orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji (gdy brak takiego dokumenty, to ZUS skieruje osobę na właściwe badanie). Dodatkowy warunek to suma pobieranych świadczeń pieniężnych finansowanych z budżetu państwa, która nie może przekroczyć 1.600 zł. Pełną kwotę 500 zł otrzymają natomiast Ci, którzy pobierają mniej niż 1.100 zł świadczeń.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

Święci Faustyna, Maksymilian Maria Kolbe czy Franciszek z Asyżu pojawili się na Balu Wszystkich Świętych, na który parafia św. Wojciecha zaprosiła 26 października. - Nie chodzi o to, żeby stać się jak oni. Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali - dzieciom tłumaczył ks. Zbigniew Borawski.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Pierwsza promocja podoficerska w szeregach terytorialsów

Pierwsza promocja podoficerska w szeregach terytorialsów

Na terenie ciechanowskich koszar, gdzie stacjonuje 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, odbyła się przysięga wojskowa, podczas której wręczone zostały pierwsze patenty podoficerskie w ramach kursu SONDA.
zobacz więcej
Wyjątkowi goście w Przedszkolu nr 1 (foto)

Wyjątkowi goście w Przedszkolu nr 1 (foto)

26 kwietnia Przedszkole nr 1 odwiedzili wyjątkowi goście - podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” w Wyszkowie. Mieli okazję obejrzeć wesołe przedstawienie teatralne pod tytułem „Moja wesoła rodzinka” w wykonaniu 6-latków z grupy „Smerfy”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom