Od czytelników

3 / 3

175 przeszkolonych św. Mikołajów, czyli Zlot Wigilijny Hufca ZHP Wyszków (foto)

08.12.2016
autor: phm. Katarzyna Koszyk
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków podjęli się nie lada wyzwania - wzięli udział w szkoleniu pt. „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, zorganizowanym przez Krąg Instruktorski „My, Syny Mazowsza”.
Co umie św. Mikołaj? Na pewno prowadzić zaprzęg reniferów przez tor przeszkód 
(a wcześniej napoić je w specjalny sposób), odnaleźć właściwy komin na mapie miasta i się przez niego przecisnąć, czy też zapamiętać niekończącą się listę prezentów szeptanych na ucho. M.in. takim właśnie zadaniom musieli stawić czoła chętni do sprawdzenia, czy nadają się na Mikołaja. Czasem Elfy pomagające Mikołajowi potrafią być gapami i przysporzyć jeszcze więcej pracy - na szczęście nasi harcerze potrafili pomóc i w tej sytuacji, rozpoznając dziecko po samym opisie prezentowanym przez zmartwionego Elfa. 
To wszystko działo się podczas kilkugodzinnej trasy na ulicach miasta (dla najmłodszych - po terenie I Liceum Ogólnokształcącego). Gdy strudzeni uczestnicy dotarli z powrotem do siedziby Elfów, wspólnymi siłami przystroili choinkę, przećwiczyli znane mniej lub bardziej kolędy, a następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na wieczornym kominku. Każda drużyna i gromada zaprezentowała wybraną kolędę z własnym, multiinstrumentalnym akompaniamentem (niektórzy grali nawet na durszlaku!) oraz oryginalne życzenia. Kolejnym punktem programu była słodka wieczerza oraz podzielenie się opłatkiem, a sypiący za oknem śnieg sprawił, że zrobiło się naprawdę świątecznie. Do późnych godzin nocnych trwały gry, zabawy oraz dyskusje nad kubkami barszczu z uszkami.
W niedzielę na apelu Hufca każdy otrzymał dyplom potwierdzający odbycie mikołajowego szkolenia, co było jednoznaczne z zakończeniem tegorocznego Zlotu Wigilijnego Hufca.
W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz firmie MX-Art z Wyszkowa za pomoc udzieloną na rzecz Zlotu i Hufca.
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Inwestycje energetyczne w nowej rzeczywistości

Inwestycje energetyczne w nowej rzeczywistości

Epidemia koronawirusa wywiera wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Jednak strategiczne dla naszego bezpieczeństwa sektory gospodarki muszą funkcjonować bez zakłóceń. Niezwykle pomocne okazują się nowe technologie i internet.
zobacz więcej
Wesołych Świąt! (foto)

Wesołych Świąt! (foto)

Przed Niedzielą Palmową w ZSS w Brańszczyku pojawiły się kolorowe palmy i palemki oraz inne dekoracje świąteczne własnoręcznie wykonane przez uczniów.
zobacz więcej
Uczniowie ze Skłodowskiej realizowali projekt Erasmus+ w Rumunii (foto)

Uczniowie ze Skłodowskiej realizowali projekt Erasmus+ w Rumunii (foto)

W dniach 20-24 listopada sześcioro uczniów ze Skłodowskiej, wraz z opiekunami, wyjechało do Rumunii w ramach projektu Pupils teach Pupils w programie Erasmus+. Było to już czwarte spotkanie projektowe, czyli działanie C4 – Rumunia. Razem z  uczestnikami  z Holandii, Turcji, Hiszpanii  i  Niemiec mieliśmy okazję odwiedzić ten tajemniczy kraj.
zobacz więcej
Zitcom