Zostań w domu i czytaj!

Kultura

Zostań w domu i czytaj!

20.03.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Biblioteka Miejska
W obliczu zagrożenia koronawirusem wyszkowianie spędzają czas w domach, nadrabiając zaległości w literaturze. Co zrobić, jeśli przed zamknięciem bibliotek i księgarni nie zdążyliśmy kupić lub wypożyczyć nowych pozycji? Dyrektor Biblioteki Miejskiej zachęca do korzystania e-booków. Kody dostępu można uzyskać telefonicznie w wyszkowskiej wypożyczalni.
 
Przypomnijmy, że tydzień temu z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, zamknięte zostały wyszkowskie ośrodki kultury i sportu. Wielu czytelników nie zdążyło wypożyczyć na czas ogólnonarodowej kwarantanny książek, które bez wątpienia umilają czas spędzany w domach.
Choć zdecydowana większość czytelników wyszkowskiej książnicy preferuje książki tradycyjne, to chyba dobry moment, żeby spróbować e-booków, do czego zachęca dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
W okresie zamknięcia biblioteka umożliwia dostęp do kodów platformy IBUK Libra drogą telefoniczną (wypożyczalnia dla dorosłych, 29-743-02-33 w. 38). Warunek jest w zasadzie jeden: trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem wyszkowskiej biblioteki. Kilka osób skorzystało już z tej możliwości; kody będą obowiązywały do końca umowy z IBUK Librą, czyli do końca sierpnia.
IBUK Libra to zbiór 1.900 publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych w języku polskim na platformie IBUK Libra. Korzystać można bez ograniczeń na komputerach, smartfonach czy tabletach. Jeśli ktoś będzie miał kłopot, na stronie www.biblioteka.org.pl znajduje się instrukcja obsługi.
Z myślą o swoich zarejestrowanych czytelnikach, Biblioteka Miejska wykupiła 10 kodów dostępu do serwisu Legimi - polskiej wypożyczalni książek elektronicznych, w którym znajduje się aż 50 tys. e-booków, w tym, m.in. najnowszych i najpopularniejszych bestsellerów. Wypożyczać kody (na miesiąc) będzie można od 1 kwietnia, również drogą telefoniczną.
W przypadku Legimi konieczne jest zainstalowanie prostej aplikacji, ale z serwisu również korzystać można na każdym urządzeniu: komputerze, tablecie, smartfonie.
- Zachęcamy do korzystania z tej możliwości, zwłaszcza że nie wiemy, do kiedy działalność biblioteki będzie ograniczona - zaprasza Małgorzata Ślesik-Nasiadko. - E-booki to bardzo dobre rozwiązanie, z którego sama korzystam.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom