Znają nas i doceniają (foto)

Kultura

Znają nas i doceniają (foto)

17.01.2017
autor: Ewa Elward
Praca, praca, praca… Przynosząca efekty, sukcesy i satysfakcję. Tak miniony rok wspominają członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”. Spotkanie podsumowujące 2016 r. odbyło się 12 stycznia w restauracji „Wyszkowianka”.
Przybyłych gości: burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, dyrektora WOK „Hutnik” Mariusza Kowalskiego, prezesa PWiK Daniela Bogdana, Danutę i Artura Laskowskich, witała choreograf grupy Danuta Deptuła.
– Dziękujemy, że się zjawiliście. To spotkanie wchodzi do tradycji. Nie robimy wigilii, w tym czasie jest ich dużo. Wprowadzamy nową tradycję, noworoczne spotkanie – mówiła. – Myślę, że tak radośnie, szczęśliwie, uśmiechnięci, bez kłótni wejdziemy w 9. rok naszej działalności. W przyszłym roku w styczniu zapraszamy na dziesięciolecie zespołu.
Po wzniesieniu toastu lampką szampana, Danuta Deptuła krótko podsumowała ubiegły rok. Przypomniała I nagrodę przywiezioną z domu kultury w Zaciszu („Nie dlatego, że już nas znają, ale dlatego, że nas doceniają”), wyjazd do Mariampola, który zaowocował przyjaźniami i planami następnych wyjazdów. – W styczniu następnego roku obchodzimy 10-lecie, cały ten rok to głównie przygotowania. Po to pracujemy, żeby występować, pokazywać się – stwierdziła.
– Jesteśmy chyba jedynym w rejonie zespołem senioralnym, który tańczy i śpiewa – dodał Jan Hryniewicz. – To były ciężkie dni dla nas wszystkich, wylaliśmy litry potu na próbach. Jesteśmy zespołem eksportowym, byliśmy już za granicą i reprezentowaliśmy Wyszków. Nasz sukces jest wspólny. Zawdzięczamy go Danusi i Stanisławowi. Danusia nas ciśnie jak żelazna dama, więc mamy efekty. Gdyby nie oni, naszych sukcesów by nie było.
W imieniu zespołu dziękował Danucie Deptule i Stanisławowi Kadłubowskiemu, życzył zdrowia, cierpliwości, zrozumienia (ktoś z obecnych dodał: litości).
– Chcielibyśmy, aby rok 2017 był jeszcze lepszy dla nas. Jesteśmy dumni, że jesteśmy w Zespole Pieśni i Tańca „Oberek” z siedzibą w Wyszkowie – stwierdził Jan Hryniewicz.
Po wręczeniu upominków kierownictwu zespołu wszyscy odśpiewali sto lat, po czym zasiedli do poczęstunku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom