Znają nas i doceniają (foto)

Kultura

Znają nas i doceniają (foto)

17.01.2017
autor: Ewa Elward
Praca, praca, praca… Przynosząca efekty, sukcesy i satysfakcję. Tak miniony rok wspominają członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”. Spotkanie podsumowujące 2016 r. odbyło się 12 stycznia w restauracji „Wyszkowianka”.
Przybyłych gości: burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, dyrektora WOK „Hutnik” Mariusza Kowalskiego, prezesa PWiK Daniela Bogdana, Danutę i Artura Laskowskich, witała choreograf grupy Danuta Deptuła.
– Dziękujemy, że się zjawiliście. To spotkanie wchodzi do tradycji. Nie robimy wigilii, w tym czasie jest ich dużo. Wprowadzamy nową tradycję, noworoczne spotkanie – mówiła. – Myślę, że tak radośnie, szczęśliwie, uśmiechnięci, bez kłótni wejdziemy w 9. rok naszej działalności. W przyszłym roku w styczniu zapraszamy na dziesięciolecie zespołu.
Po wzniesieniu toastu lampką szampana, Danuta Deptuła krótko podsumowała ubiegły rok. Przypomniała I nagrodę przywiezioną z domu kultury w Zaciszu („Nie dlatego, że już nas znają, ale dlatego, że nas doceniają”), wyjazd do Mariampola, który zaowocował przyjaźniami i planami następnych wyjazdów. – W styczniu następnego roku obchodzimy 10-lecie, cały ten rok to głównie przygotowania. Po to pracujemy, żeby występować, pokazywać się – stwierdziła.
– Jesteśmy chyba jedynym w rejonie zespołem senioralnym, który tańczy i śpiewa – dodał Jan Hryniewicz. – To były ciężkie dni dla nas wszystkich, wylaliśmy litry potu na próbach. Jesteśmy zespołem eksportowym, byliśmy już za granicą i reprezentowaliśmy Wyszków. Nasz sukces jest wspólny. Zawdzięczamy go Danusi i Stanisławowi. Danusia nas ciśnie jak żelazna dama, więc mamy efekty. Gdyby nie oni, naszych sukcesów by nie było.
W imieniu zespołu dziękował Danucie Deptule i Stanisławowi Kadłubowskiemu, życzył zdrowia, cierpliwości, zrozumienia (ktoś z obecnych dodał: litości).
– Chcielibyśmy, aby rok 2017 był jeszcze lepszy dla nas. Jesteśmy dumni, że jesteśmy w Zespole Pieśni i Tańca „Oberek” z siedzibą w Wyszkowie – stwierdził Jan Hryniewicz.
Po wręczeniu upominków kierownictwu zespołu wszyscy odśpiewali sto lat, po czym zasiedli do poczęstunku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star