Złoto-srebrna Sylaba

Kultura

Złoto-srebrna Sylaba

30.06.2018
autor: (in)
Na zakończenie sezonu 2017/2018, w dniach 24 – 27 czerwca, Rewia Dziecięca „Sylaba” wzięła udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Tańca „Arabesk” w Jurmali na Łotwie.
W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy z takich krajów jak: Finlandia, Polska, USA, Korea Południowa, Niemcy, Portugalia, Ukraina, Rosja, Włochy i Litwa. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta z Wyszkowa odniosły ogromny sukces. W kategorii zespołowej „Sylaba” zajęła pięć I miejsc oraz jedno II miejsce w kategoriach tanecznych show, taniec współczesny i taniec dziecięcy. Natomiast w kategorii indywidualnej Adrianna Denis zdobyła I miejsce w kategorii taniec współczesny, a duet Sandra Korytkowska i Weronika Chodkowska zdobył II miejsce w kategorii show. Zespół tradycyjnie przygotowały Irena Zdunek, Katarzyna Błaszczak i Aleksandra Perzyna – instruktorki WOK „Hutnik”. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Wyszkowskiego oraz Gminy Wyszków międzynarodowa promocja bogactwa kulturalnego regionu.

Instruktorki zespołu składają serdeczne podziękowania rodzicom dzieci z zespołu za sfinansowanie kosztów wyjazdu na Festiwal.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wieczór artystyczny

Wieczór artystyczny

Teatr Farsa oraz Gmina Wyszków zapraszają na 5. Wieczór Artystyczny: 17 listopada, godz. 17, budynek LOK. Wstęp wolny. Głównym wydarzeniem będzie prapremiera sceniczna monodramu „Wiara i Arras” w wykonaniu Jonasza Kosowskiego, aktora wyszkowskiego Teatru Farsa, uczącego się w Studium Technik Aktorskich przy Warszawskiej Szkole Filmowej.
zobacz więcej
Majówka z Unią. Do wygrania smartfon!

Majówka z Unią. Do wygrania smartfon!

Już w poniedziałek dodatek do Nowego Wyszkowiaka, z którego dowiesz się, skąd Unia Europejska ma pieniądze. Gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci oraz młodzi bez granic mówią, co myślą. Konkurs fotograficzny i smartfony do wygrania.
zobacz więcej
Folkowy piątek (foto)

Folkowy piątek (foto)

Piątkowe popołudnie w parku miejskim rozbrzmiewało etnicznymi rytmami. W koncercie „Folknocka” wystąpiły zespoły polskie i gwiazda wieczoru, Narodowy Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca „Barvinok”.
zobacz więcej
Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Cenne norwidiana w Chrzęsnem (foto)

Wystawa „Czas na Norwida” otwarta została w sobotę 11 czerwca w pałacu w Chrzęsnem (pow. wołomiński). Znalazły się na niej cenne norwidiana, m.in. obrazy, rysunki, grafiki, pierwodruki, medale autorstwa Cypriana Norwida z kolekcji Fundacji Museion Norwid, przeznaczone do przyszłego muzeum Norwida. Jest szansa, by jego siedzibą stał się dworek w Dębinkach, w którym poeta, urodzony w Laskowie-Głuchach, spędził w młodości wiele miesięcy. Wiersze naszego późnego romantyka recytowała aktorka Teresa Budzisz-Krzyżanowska.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan