Złoto-srebrna Sylaba

Kultura

Złoto-srebrna Sylaba

30.06.2018
autor: (in)
Na zakończenie sezonu 2017/2018, w dniach 24 – 27 czerwca, Rewia Dziecięca „Sylaba” wzięła udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Tańca „Arabesk” w Jurmali na Łotwie.
W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy z takich krajów jak: Finlandia, Polska, USA, Korea Południowa, Niemcy, Portugalia, Ukraina, Rosja, Włochy i Litwa. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta z Wyszkowa odniosły ogromny sukces. W kategorii zespołowej „Sylaba” zajęła pięć I miejsc oraz jedno II miejsce w kategoriach tanecznych show, taniec współczesny i taniec dziecięcy. Natomiast w kategorii indywidualnej Adrianna Denis zdobyła I miejsce w kategorii taniec współczesny, a duet Sandra Korytkowska i Weronika Chodkowska zdobył II miejsce w kategorii show. Zespół tradycyjnie przygotowały Irena Zdunek, Katarzyna Błaszczak i Aleksandra Perzyna – instruktorki WOK „Hutnik”. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Wyszkowskiego oraz Gminy Wyszków międzynarodowa promocja bogactwa kulturalnego regionu.

Instruktorki zespołu składają serdeczne podziękowania rodzicom dzieci z zespołu za sfinansowanie kosztów wyjazdu na Festiwal.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom