ZAPRASZAMY: Letni Festiwal Sztuki

Kultura

ZAPRASZAMY: Letni Festiwal Sztuki

30.11.-0001
autor: Ewa Elward
W niedzielę 24 lipca w Centrum Kultury w Długosiodle o godz. 17 odbędzie się Letni Festiwal Sztuki – 3. urodziny miejscowego Teatru Gaudium. Do 12 lipca można zgłaszać w nim swój udział. To okazja, by zaprezentować swój talent dla m.in.: piosenkarzy, rzeźbiarzy, malarzy, fotografów, pisarzy, recytatorów.
Teatr skupia młodzież, miłośników teatru, którzy wystawiają różnego rodzaju sztuki z okazji świąt i rocznic narodowych. Spotkanie będzie jednocześnie przeglądem gminnych talentów, jak i świętowaniem powstania grupy. Organizatorem jest Teatr Gaudium, współorganizatorami gmina Długosiodło i Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi. Jak napisano w regulaminie festiwalu, zaproszeni są twórcy z terenu gminy i osoby z nią związane, „bez względu na wiek, płeć, doświadczenie czy preferencje artystyczne”, talenty mogą zaprezentować m.in. piosenkarze, rzeźbiarze, malarze, fotografowie, pisarze, recytatorzy. Niepełnoletni uczestnicy przychodzą z osobą dorosłą. Wystąpienie powinno trwać nie dłużej niż 5 minut. Przedstawiciele sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej i pisarskiej mogą wystawić swoje dzieła w Centrum Kultury w dniu festiwalu. Podczas gali opowiedzą o swej pracy twórczej.
Celem festiwalu jest promocja społecznej aktywności. Po festiwalu ma być wydana broszura informacyjna. Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić się do 12 lipca. Informacje będą udzielane drogą mailową teatr.gaudium@gmail.com.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom