Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

Kultura

Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

08.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 7 kwietnia w wyszkowskim kinie można oglądać dramat o męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny. Wyświetlana jest też komedia PolandJa i, w dalszym ciągu, animowany film o zającu Maxie.
 
Zając Max ratuje Wielkanoc: 7, 10-13 kwietnia godz. 16.15 (3D dubbing), 8 i 9 kwietnia godz. 14.30 (2D dubbing) i godz. 16.15 (3D dubbing)
Niemcy 2017, reżyseria: Ute von Münchow-Pohl, animacja, czas trwania: 79 minut
Przygotujcie się na wielką, świąteczną przygodę w świecie zwierząt! Głosu tytułowej postaci Zająca Maxa użyczył Piotr Adamczyk, znany polskiej publiczności z ról: Zygzaka McQueena („Auta”) czy żyrafy Melmana („Madagaskar”). Animacja „Zając Max ratuje Wielkanoc” to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania.
Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów - złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.
 
Zerwany kłos:7 – 9 i 11 – 13 kwietnia, godz. 18.00
Polska 2016, reżyseria: Witold Ludwig, dramat, religijny, czas trwania: 95 minutTrwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
 
PolandJa: 7 – 9 i 11 – 13 kwietnia, godz. 20.00
Polska 2017, reżyseria: Cyprian T. Olęcki, obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, komedia obyczajowa, czas trwania: 103 minuty
Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie)radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom