Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

Kultura

Wzruszająca historia Karoliny Kózkówny

08.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 7 kwietnia w wyszkowskim kinie można oglądać dramat o męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny. Wyświetlana jest też komedia PolandJa i, w dalszym ciągu, animowany film o zającu Maxie.
 
Zając Max ratuje Wielkanoc: 7, 10-13 kwietnia godz. 16.15 (3D dubbing), 8 i 9 kwietnia godz. 14.30 (2D dubbing) i godz. 16.15 (3D dubbing)
Niemcy 2017, reżyseria: Ute von Münchow-Pohl, animacja, czas trwania: 79 minut
Przygotujcie się na wielką, świąteczną przygodę w świecie zwierząt! Głosu tytułowej postaci Zająca Maxa użyczył Piotr Adamczyk, znany polskiej publiczności z ról: Zygzaka McQueena („Auta”) czy żyrafy Melmana („Madagaskar”). Animacja „Zając Max ratuje Wielkanoc” to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania.
Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów - złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.
 
Zerwany kłos:7 – 9 i 11 – 13 kwietnia, godz. 18.00
Polska 2016, reżyseria: Witold Ludwig, dramat, religijny, czas trwania: 95 minutTrwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
 
PolandJa: 7 – 9 i 11 – 13 kwietnia, godz. 20.00
Polska 2017, reżyseria: Cyprian T. Olęcki, obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, komedia obyczajowa, czas trwania: 103 minuty
Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie)radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star