Wyszkowskie kino zaprasza na „Wołyń”

Kultura

Wyszkowskie kino zaprasza na „Wołyń”

04.11.2016
autor: Redakcja
Od 4 listopada w wyszkowskim kinie można oglądać jeden z najgłośniejszych tegorocznych filmów – „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego.
 
„Wołyń”: 4 - 6 oraz 8 - 10 listopada, godz. 19.00, dodatkowy seans w niedzielę 6 listopada o 14.00.
Polska 2016, scenariusz i reżyseria: Wojciech Smarzowski, obsada: Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Iza Kuna, Michalina Łabacz, dramat, historyczny, czas trwania: 149 minut
Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.
Akcja filmu „Wołyń” rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość