Wyszkowski Maraton Szantowy

Kultura

Wyszkowski Maraton Szantowy

10.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Zespoły Stara Kuźnia i Strefa Ciszy wystąpią podczas Wyszkowskiego Maratonu Szantowego: 17 listopada godz. 19, Stary Browar. Zapraszają Klub Żeglarski Spinaker, WOK Hutnik i Stary Browar. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie „Hutnika”.

Stara Kuźnia
Zespół powstał w 1997 r. Śpiewa szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas SHANTYNOCKI '97. Dwa tygodnie przed festiwalem w Giżycku zespół zmienił nieznacznie swój skład i rozpoczął przygotowania do konkursu tegoż festiwalu. Później był jeszcze na festiwalu KEJA'97, ale ogólnie ich działalność ograniczała się do występów na różnego rodzaju imprezach kulturalnych w Węgrowie i okolicach.
 
Strefa Ciszy
Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się podczas sierpniowego rejsu po Mazurach w 1995 r. Pierwsze koncerty odbywały się w kameralnym gronie przy ogniskach i w tawernach mazurskich. Zespół inspiruje się tradycyjną muzyką irlandzką, wykonując żywiołowe utwory instrumentalne, oraz piosenki żeglarskie popularnie zwane szantami.
Zespół po raz pierwszy wystąpił pod tą nazwą w 1996 r. na IV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Giżycku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane