Wyszkowiacy na 100-lecie niepodległości (foto)

Kultura

Wyszkowiacy na 100-lecie niepodległości (foto)

19.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Koncert patriotyczno-rozrywkowy, którym wystąpili zespół śpiewaczy Wyszkowiacy oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 3, odbył się 17 listopada w WOK „Hutnik”. Był jedną z wielu uroczystości obchodów 100-lecia niepodległości w naszym mieście.
Listopadowe koncerty zespołu Wyszkowiacy są już tradycją, ale tegoroczny miały szczególną oprawę – odbył się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Składał się z trzech części i stał się okazją do międzypokoleniowego spotkania. W pierwszej części Wyszkowiacy zaśpiewali pieśni i piosenki nawiązujące do najpiękniejszych, patriotycznych tradycji polskich, m.in. „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Marsz Polonia”, „Piechota”, „O mój rozmarynie”, „Rota”, przeplatane wierszami. 
Potem zaprezentowali się uczniowie ZS nr 3. Sylwia Grzegorczyk, Magdalena Witkowska i Aleksandra Zawadzka wykonały z wdziękiem i humorem utwory popularne w minionym stuleciu: „Miłość ci wszystko wybaczy” z repertuaru Hanki Ordonówny, „Tak bardzo się starałem” z repertuaru Czerwonych Gitar czy „Kolorowe jarmarki”, przebój Janusza Laskowskiego i Maryli Rodowicz. W przerwach widzowie poznawali ciekawostki dotyczące hymnu państwowego, barw narodowych i godła Polski.
Na zakończenie Wyszkowiacy zaprezentowali się lżejszym repertuarze oraz zaśpiewali swój nieoficjalny hymn „Życie jest piękne”. 
Koncert prowadzili uczniowie ZS nr 3 Aleksandra Gregorek i Jakub Grodzicki. 
Współorganizatorami koncertu byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej z prezesem Adamem M. Mickiewiczem oraz WOK „Hutnik” z dyr. Mariuszem Kowalskim. 
Zespół Wyszkowiacy powstał w 1992 r., początkowo pod nazwą Retro. Obecnie kierownikiem zespołu jest Wanda Pych, a instruktorem muzycznym Czesław Kwiatkowski. Zespół działa dzięki wsparciu lokalnych instytucji, przede wszystkim Urzędu Miejskiego (sobotni koncert oglądali m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski i przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W ferie warsztaty komiksu

W ferie warsztaty komiksu

Na początku ferii, we wtorek 16 stycznia, WOK Hutnik zaprasza na warsztaty komiksu i kreacji bohaterów fikcyjnych:
zobacz więcej
Teatr łączy pokolenia (foto)

Teatr łączy pokolenia (foto)

Grupa uczestników projektu „Teatr łączy pokolenia!” w sobotę 29 września odwiedziła wyszkowskich seniorów. W Domu Dziennego Pobytu „Senior” czekała na gości – dzieci uchodźców z Czeczenii i Rosji oraz ich opiekunów – prawdziwa uczta. – Można podchodzić do naszych babć i dziadków, przytulać się. Myślę, że ten czas miło spędzicie – witała nieco spóźnionych gości Dorota Wojtkowska, kierownik DDP „Senior”. 
zobacz więcej
ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków” wypoczywał i szlifował formę

ZPiT „Wyszków”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach spędza czas niezwykle pracowicie. Nie tylko występuje, ale też uczestniczy w różnych warsztatach. Kilkudziesięciu członków zespołu pod opieką choreografa Bartosza Wójcika i nauczycieli: Iwony Ochmańskiej i Elżbiety Szymańskiej wyjechało do Ośrodka Rehabilitacyjno – Sportowego w  Sypniewie. Tam młodzi artyści szlifowali swoje umiejętności taneczno – wokalne, a w wolnym czasie wypoczywali. Wyjazd zorganizował opiekun zespołu Bartosz Wójcik i dyrektor szkoły Krzysztof Ochmański.
zobacz więcej
Uwaga! Konkurs fotograficzny!

Uwaga! Konkurs fotograficzny!

Po raz drugi Akademia Umiejętności Pan Hilary zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Bug z Nami.
zobacz więcej