Wystawa „W kierunku abstrakcji”

Kultura

Wystawa „W kierunku abstrakcji”

29.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 6 października w galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać wystawę Polskich Artystów Malarzy i Grafików „W kierunku abstrakcji”. Na wernisaż „Hutnik” zaprasza 11 października godz. 18.
Inicjatorami powołania w 1984 r. Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików byli rektorzy: PWSSP w Wrocławiu Stanisław Dawski, w Gdańsku Władysław Jackiewicz, ASP w Krakowie Mieczysław Wejman i w Warszawie prorektor Leon Michalski.
W wystawie w Wyszkowie bierze udział trzydziestu artystów. Na obecnej ekspozycji znajdziemy prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego, jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji aż do abstrakcji. Autorzy tych prac w większości posługują się tradycyjnymi technikami malarskimi, ale znajdziemy tu również wydruki cyfrowe. „Malarstwo jest ciągłym zmaganiem się z kolorem, formą i materią - dążąc do harmonii zestawień barwnych, równowagi form, przenosimy na płótna własne emocje, licząc jednocześnie na pobudzenie emocji odbiorczych, czego wszystkim życzymy” – na wystawę zaprasza zarząd ZPAMiG.
Wystawa będzie czynna od 6 października do 6 listopada.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom