Wystawa „W kierunku abstrakcji”

Kultura

Wystawa „W kierunku abstrakcji”

29.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Od 6 października w galerii Wyszkowskiego Ośrodka Kultury będzie można oglądać wystawę Polskich Artystów Malarzy i Grafików „W kierunku abstrakcji”. Na wernisaż „Hutnik” zaprasza 11 października godz. 18.
Inicjatorami powołania w 1984 r. Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików byli rektorzy: PWSSP w Wrocławiu Stanisław Dawski, w Gdańsku Władysław Jackiewicz, ASP w Krakowie Mieczysław Wejman i w Warszawie prorektor Leon Michalski.
W wystawie w Wyszkowie bierze udział trzydziestu artystów. Na obecnej ekspozycji znajdziemy prace zarówno w konwencji malarstwa przedstawieniowego, jak i malarstwa zmierzającego ku abstrakcji aż do abstrakcji. Autorzy tych prac w większości posługują się tradycyjnymi technikami malarskimi, ale znajdziemy tu również wydruki cyfrowe. „Malarstwo jest ciągłym zmaganiem się z kolorem, formą i materią - dążąc do harmonii zestawień barwnych, równowagi form, przenosimy na płótna własne emocje, licząc jednocześnie na pobudzenie emocji odbiorczych, czego wszystkim życzymy” – na wystawę zaprasza zarząd ZPAMiG.
Wystawa będzie czynna od 6 października do 6 listopada.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan