Wystawa dzięki hojności wyszkowian (foto)

Kultura

Wystawa dzięki hojności wyszkowian (foto)

07.06.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Zakłady przemysłowe Wyszkowa – to tytuł piątej fotograficznej wystawy plenerowej, przygotowanej przez Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną. Co najmniej przez dwa miesiące można ją oglądać na placu przy fontannie przy ul. gen. Sowińskiego.
Przybyłych przywitała dyrektor miejskiej biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Dużą grupę wśród nich stanowiła grupa rowerowa z wyszkowskiej huty szkła (obecnie to Ardagh Glass SA), która w tym roku obchodzi jubileusz 110-lecia, a historyczne zdjęcia tego zakładu i jego pracowników również znalazły się na wystawie. 
Wystawa plenerowa została przygotowana przez miejską bibliotekę, a konkretnie, jak określiła pani dyrektor, rękoma, umysłem i sercem pana Mirka Powierzy.
- Ta wystawa nie powstałaby, gdyby nie zbiory naszej biblioteki oraz to, że mieszkańcy hojnie dzielą się z nami swoimi rodzinnymi zbiorami – podkreślił Mirosław Powierza. – Prosimy o więcej takich rodzinnych pamiątek, które moglibyśmy tu zaprezentować. Bo tematów jest dużo, ale czasami brakuje materiału.
Tytuł wystawy to „Zakłady przemysłowe Wyszkowa”. Te nadal działające  i te już nieistniejące. Są m.in. fotografie browaru, huty szkła, Wyszkowskiej Fabryki Mebli i Urządzeń Wnętrz, Zakładu Zespołów Napędowych FSO, metalurgii. Na zdjęciach utrwalono nie tylko maszyny, także ludzi przy nich pracujących, produkty oraz widoki z przedwojennego i powojennego Wyszkowa.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom