Kultura

1 / 4

Wystąpi „Farben Lehre”

06.09.2016
autor: Redakcja
16 września w Wyszkowie wystąpi zespół „Farben Lehre”. Zapraszają Stary Browar, WSKA Alternator i WOK „Hutnik”.
„Farben Lehre” obchodzi 30-lecie istnienia. Zespół powstał we wrześniu 1986 r. Od tamtej pory wydał 11 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. W ostatnich 10 latach zagrał ponad 1000 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów.
W 2013 r. ukazał się - ostatni jak dotąd - album „Projekt PUNK”, zawierający 20 klasyków polskiego punk-rock'a. W trackliście znalazły się, m.in utwory takich wykonawców jak: DEZERTER, ARMIA, REJESTRACJA, WC, MOSKWA, SIEKIERA, TILT czy KRYZYS. W studio pojawili się goście: Gutek, Jelonek, Mariusz Kumala oraz Harcerz i Smalec.
W 2016 roku płocka formacja przygotowuje kilka niespodzianek na jubileusz 30-lecia istnienia zespołu. Powstaje płyta akustyczna, przewidywane jest dvd koncertowe z Przystanku Woodstock 2016 oraz dokument w oparciu o materiały archiwalne, zatytułowany „Historie nieznane”. Wydawnictwo ukaże się w formie okazjonalnego trzypłytowego albumu pod szyldem „Trzy dekady”.
Muzyka „Farben Lehre” jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. 
Koncert w Starym Browarze rozpocznie się o godz. 19. Jako suport wystąpią „Raggabarabanda” i „Runika”. Bilety: 15 i 20 zł do nabycia w klubie. Trwa telefoniczna rezerwacja biletów.
*
Farben Lehre zagrał w wyszkowskim I Liceum Ogólnokształcącym 20 listopada 2014 r., po zjeździe absolwentów na stulecie szkoły (na fot.).
fot. Elżbieta Szczuka
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom