Wspólny koncert orkiestr (foto)

Kultura

Wspólny koncert orkiestr (foto)

06.11.2017
autor: Urząd Miejski w Wyszkowie
Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego pod batutą majora Macieja Skrzypczaka wystąpi w niedzielę 12 listopada w hali sportowej WOSiR. O godz. 17 rozpocznie się uroczysta sesja rady miejskiej w sprawie nadania honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu, wystąpi więc również Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Wstęp bezpłatny.
Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. generała Józefa Wybickiego korzeniami sięga czasów Legionów Polskich i roku 1918. W ciągu ponad 90-letniej historii kilkakrotnie zmieniała swą nazwę. Nie zmienił się jednak jej wojskowy charakter.
Pomimo patriotycznego charakteru wydarzenia i obchodzonego Święta Niepodległości, obydwa zespoły zagrają repertuar współczesny. Wystąpią również solistki, m.in. wyszkowianka Maryla Modzelan. Młodzieżowa Orkiestra Dęta zaprezentuje m.in. motywy filmowe, czy własną aranżację „Hej Sokoły”. Na koniec obie formacje zagrają wspólnie marsz pt. „Parada Orkiestr w Wyszkowie”. Uczestnicy koncertu zostaną zaproszeni na tort.
Kierowcy mogą parkować przy hali WOSiR, filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, Zespole Szkół i pływalni „Błękitna”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim (foto)

Sandra Nowakowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wiersz o Babci i Dziadku”. Jest autorką „Listu do Anioła”, który podczas finału konkursu recytowała Teresa Lipowska, czyli Barbara Mostowiak z serialu „M jak Miłość”. 
zobacz więcej
Mają serca dla pacjentów i do piękna (foto)

Mają serca dla pacjentów i do piękna (foto)

W ramach jubileuszu 55-lecia Powiatowego Szpitala 5 października w Bibliotece Miejskiej została otwarta wystawa obrazów i fotografii pięciorga lekarzy pracujących w wyszkowskim szpitalu. 
zobacz więcej
O wartościowej literaturze dla dzieci i młodzieży (foto)

O wartościowej literaturze dla dzieci i młodzieży (foto)

Uczniowie klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej nr1 w Wyszkowie spotkali się z autorką bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży Justyną Bednarek. Pisarka podbiła serca czytelników „Niesamowitymi przygodami dziesięciu skarpetek”, powieścią nominowaną do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016, wyróżnioną Nagrodą Literacką m.st. Warszawy oraz nagrodą w konkursie „Przecinek i kropka”. W planach jest realizacja animowanego serialu na podstawie tej książki.
zobacz więcej
Rodzinne kolędowanie (foto)

Rodzinne kolędowanie (foto)

Już po raz szesnasty spotkali się wierni w sanktuarium św. Rodziny na wspólnym kolędowaniu. W niedzielę 26 stycznia wystąpili tylko dorośli wykonawcy, bo ci młodsi rozchorowali się. Nie zawiodła i tym razem wielopokoleniowa rodzina Gołdysów, która nie opuściła jeszcze żadnego parafialnego kolędowania.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane