Wspaniałe popołudnie w Parkowej Filharmonii (foto)

Kultura

Wspaniałe popołudnie w Parkowej Filharmonii (foto)

15.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Od przebojów operetkowych, musicalowych i muzyki rozrywkowej rozpoczął się cykl koncertów w Parkowej Filharmonii w Długosiodle. W słoneczne niedzielne popołudnie nie zabrakło chętnych do posłuchania pięknej muzyki, ale też spacerów po urokliwym, choć niewielkim parku w Długosiodle.
 
Gośćmi pierwszego z trzech zaplanowanych koncertów byli Anna i Romuald Spychalscy, których miłość do muzyki połączyła nie tylko na scenie. Na muzyczne spotkanie w Długosiodle wybrali lżejszy repertuar, pasujący do plenerowego koncertu. Można było usłyszeć m.in. hity musicali, piosenki z dwudziestolecia międzywojennego i zagraniczne przeboje z lat 50.
Koncert rozpoczęła najsłynniejsza aria tenorowa „Wielka sława to żart”. Artyści przypomnieli tytułową piosenkę z musicalu „Kabaret”, wesołą „Moja mama z miasta Yokohama” z operetki „Wiktoria i jej huzar”, „Brunetki, blondynki”, którą śpiewał niezapomniany Jan Kiepura. Były też przeboje dwudziestolecia międzywojennego, m.in. Zuli Pogorzelskiej, która bała się sama spać i utyć oraz Eugeniusza Bodo - „Umówiłem się z nią na 9”, „Sex appeal”, „Już taki jestem zimy drań”. Anna i Romuald Spychalscy zaśpiewali także przeboje, które na scenach wielu krajów królowały w latach 50, np. „Volare”, czy „Sway”.
Dla państwa Spychalskich nie była to pierwsza i nie ostatnia wizyta w Długosiodle. Wrócą już 4 sierpnia na „Koncert tenorów” zamykający cykl Parkowej Filharmonii. Wcześniej - 28 lipca odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego. Początek obu koncertów w parku o godz. 17.
Na cykl koncertów zaprasza Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. Dofinansowane zostały ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020