Wspaniała! (foto)

Kultura

Wspaniała! (foto)

09.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. Anna Pietruszka
- mówią oglądający „Wystawę szytą na miarę, czyli gałgankowe inspiracje” w galerii WOK Hutnik. Cudowne prace uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego można oglądać do końca maja.
 
Na wystawie można zobaczyć kilkaset prac płaskich i przestrzennych uszytych z materiałów pochodzących z recyklingu. „Jej przygotowanie było bardzo pracochłonne i trwało około czterech lat. Ekspozycja została oparta na solidnym fundamencie z zakresu szycia ręcznego oraz cyklu warsztatów krawieckich zrealizowanych w klasach przysposabiających do pracy” - podkreślają nauczycielki Joanna Niemczyk, Marzena Szulc i Anna Wojtaszek. - „Poprzez działania praktyczne uczniowie utrwalili podstawowe umiejętności krawieckie – nawlekanie igły, robienie supełka, przyszywanie guzików, naszywanie aplikacji, cięcie tkaniny, korzystanie z szablonu oraz szycie ściegami podstawowymi i ozdobnymi. Uczniowie byli wdrażani do przewidywania i planowania pracy, kształcili wyobraźnię, rozwijali kreatywność oraz poszukiwali nowych rozwiązań kompozycyjnych. Dodatkowym bonusem było zapoznanie z wyglądem, cechami gatunkowymi, informacjami o występowaniu oraz różnego rodzaju ciekawostkami dotyczącymi wykonywanych zwierząt i roślin. Tematyka wystawy jest tak zróżnicowana i rozległa jak roślinność w dorzeczu Amazonki.”
W centrum ekspozycji znajdują się elementy scenografii do szkolnych przedstawień. Są m.in. zwierzątka futerkowe, owady, ptaki, ryby, stworzenia prehistoryczne oraz… ludzie.
- Eksponaty cechuje duże zróżnicowanie pod względem wykonania, ale wszystkie prace świadczą o wielkim zaangażowaniu i niezwykłej wrażliwości twórczej autorów - dodają nauczycielki.
WTBS - wynajem garażu (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom
Zitcom