Witajcie w naszej bajce (foto)

Kultura

Witajcie w naszej bajce (foto)

26.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Mówi się, że musical to sztuka dla najlepszych, a na pewno przedsięwzięcie niezwykle trudne. Nie można więc nie docenić gimnazjalistów z klasy IIIb z Zespołu Szkół na os. Polonez, których muzyczną adaptację „Akademii Pana Kleksa” ogląda się po prostu z ogromną przyjemnością.
O tym, jak Akademia Pana Kleksa odmienia życie, podobnie jak w filmie, opowiada widzom Adam Niezgódka. Poznajemy go jako nieśmiałego chłopca, któremu „w domu nic się nigdy nie udawało”, widzimy, jak zaczyna wierzyć w siebie i wraz z Panem Kleksem przeżywa magiczne przygody. Magiczna jest również przemiana Alojzego Bąbla. Pan Kleks zaprasza na lekcje kleksografii i do szpitala chorych przedmiotów, po prostu otwiera głowy swoich podopiecznych i nalewa do nich oleju, a w nagrodę rozdaje magiczne piegi.
W doskonałym wykonaniu słyszymy przeboje „Akademii Pana Kleksa”: „Witajcie w naszej bajce”, „Księżyc raz odwiedził staw”, „Kaczkę Dziwaczkę”, „Kleksografię”, „ZOO” (najmłodszych zachwyciły kostiumy), „Chcę być zły”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”, a w finale – jakżeby inaczej – „Na wyspach Bergamutach”.
W rolę Pana Kleksa wspaniale wcielił się Mikołaj Napiórkowski. Pomysł musicalu narodził się zresztą w jego głowie, kiedy klasa realizowała projekt „Młodzi młodszym”. Gimnazjaliści z myślą o dzieciach przygotowali, z powodzeniem, wiersz Jana Brzechwy „Grzyby”, potem bajkę „Jaś i Małgosia”, kukiełkową wersję „Czerwonego Kapturka”. W końcu przyszedł czas na poważne przedsięwzięcie, jakim jest musical. Początkowo prezentowali go w szkole, ale na szczęście postanowili pokazać także szerszej publiczności. W środę 25 października w WOK Hutnik wystąpili trzykrotnie, za każdym razem przed wypełnioną po brzegi salą widowiskową.
Trzeba przyznać, że młodzież wspaniale poradziła sobie z przedsięwzięciem zarówno aktorsko, jak i wokalnie. Adasia Niezgódkę zagrała Paulina Skurzewska, Alojzego Bąbla – najmłodsza na scenie Antonina Gołębiewska z kl. IV.
W musicalu występują również: Zuzanna Dziedzic, Gabriela Gałązka, Natalia Gałązka, Wiktoria Jakubczak, Kinga Kalinowska, Natalia Łukasiuk, Amelia Michalik, Patrycja Obrębska, Maria Samsel, Paulina Walkowska, Karol Głosek, Adam Łempicki, Jeremi Sakowicz. 
Spektakl wyreżyserowali Mikołaj Napiórkowski i Piotr Płochocki, oprawa muzyczna – Michał Kosmala. Obsługa techniczna - Mikołaj Reichert, pomoc: Szymon Dawidczyk, Filip Ciskowski, Maciej Oleksiak, Krzysztof Szulęcki, Oliwia Radziszewska, Marta Milewska. Stroje udostępniła TVP.
Nad całością czuwała wychowawczyni gimnazjalistów Krystyna Szczuka-Wiśniewska. – Trzeba również podkreślić dużą pomoc rodziców - podkreśla.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną