Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
Wirtualne Muzeum Ludwika Maciąga

Kultura

Wirtualne Muzeum Ludwika Maciąga

22.10.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Powstało Wirtualne Muzeum Ludwika Maciąga, poświęcone życiu i twórczości tego znakomitego malarza, honorowego obywatela Gminy Wyszków. To pomysł zainicjowany przez Bibliotekę Publiczną w Warszawie-Wesołej (w Wesołej mieszkał prof. Maciąg, zanim przeniósł się do Gulczewa i jest pochowany na tamtejszym cmentarzu).

Muzeum Wirtualne Ludwika Maciąga (pod adresem ludwikmaciag.art) to inicjatywa mająca na celu przybliżenie twórczości tego artysty i ukazanie bogatego dorobku, jaki po sobie zostawił. Niech ta wirtualna przestrzeń stanie się miejscem, w którym można zobaczyć, poznać i docenić jego pasje i twórczą drogę. Setna rocznica urodzin profesora Ludwika Maciąga, przypadająca na rok 2020, była katalizatorem pomysłu zainicjowanego przez Bibliotekę Publiczną w Wesołej, którego efekty możecie tu Państwo oglądać – czytamy na stronie www.ludwikmaciag.art.
Sztukę prof. Ludwika Maciąga można spotkać w wielu miejscach. Jego obrazy, akwarele, gobeliny, projekty znaczków pocztowych ozdabiają ściany muzeów, westybule domów aukcyjnych i prywatne kolekcje na całym świecie. Twórczość Maciąga, poszukiwana przez kolekcjonerów, pożądana przez marszandów, wciąż mało znana szerszej publiczności, jest twórczością rozproszoną.
Autorzy projektu zwracają się do wszystkich, którzy mogliby pomóc w rozszerzeniu zbiorów: Jeśli jesteście Państwo w posiadaniu lub znacie możliwość pozyskania materiałów, które pozwolą uzupełnić nasze Muzeum, prosimy o kontakt na adres info@ludwikmaciag.art.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na wystawie w Seulu (foto)

Na wystawie w Seulu (foto)

W Seulu w Gallery Iang została otwarta wystawa plakatów m.in. polskich studentów. Prezentowane prace, wśród nich wyszkowianki Karoliny Borzymek (studentki architektury wnętrz), powstały podczas warsztatów, które ze studentami Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie prowadził w styczniu Byoung il Sun, profesor Wydziału Projektowania Informacji Wizualnych na Uniwersytecie Namseoul. 
zobacz więcej
Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

Sylaba zdobyła podwójne mistrzostwo świata

Rewia Dziecięca „Sylaba” zdobyła podwójne Mistrzostwo Świata World Artistic Dance Federation w kategoriach Artistic Dance Show. - Stanąć dwa razy na najwyższym podium, zdobyć złoto i słyszeć Mazurka Dąbrowskiego, z orzełkiem na piersi, to emocje niepowtarzalne, nie do opisania, absolutnie fantastyczne - w programie TVP3 opowiadała eks-sylabianka Ewelina Kowalczyk.
zobacz więcej
Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie (foto)

Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie (foto)

Zespół z klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach zdobył nagrodę główną w kategorii klas I-III na Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Odbył się on w Pułtusku 25 maja i nosił tytuł „W Sześciu Strunach Zaklęta Muzyka”.
zobacz więcej
Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

Teatr Capitol zaprasza: Dajcie mi tenora!

Z kolejną sztuką w doskonałej obsadzie jesienią do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” przyjedzie Teatr Capitol. Tym razem zaprasza na komedię „Dajcie mi tenora”.
zobacz więcej