„Wieś wczoraj, dziś i jutro” w PeKaP (foto)

Kultura

„Wieś wczoraj, dziś i jutro” w PeKaP (foto)

05.10.2020
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 4 października 2020 r. w Galerii PeKaP (mieści się na dworcu kolejowym) odbył się wernisaż wystawy poplenerowej zatytułowanej „Wieś wczoraj, dziś i jutro”. Barwne obrazy inspirowane wiejską i nadbużańską przyroda ogląda się z dużą przyjemnością.
 
Swoje prace zaprezentowało 13 artystów: Tamara Baczkowska-Urban, Katarzyna Borkowska, Agnieszka Długołęcka, Michalina Derlicka, Jagna Derlicka, Irena Filipowicz, Leszek Gapski, Tomasz Januszewski, Henryk Kiełczewski, Liliana Soja i Anna Zalewska-Falińska. Na przełomie maja i czerwca uczestniczyli oni w plenerze malarskim, który odbywał się u Barbary Polak w Jackowie Dolnym, w „Domu nad wierzbami”, w przepięknej scenerii rozlewisk Bugu. 
Plener i wystawa zatytułowane „Wieś wczoraj, dziś i jutro”. zostały zorganizowane w ramach projektu „Żyjemy sztuką tu i teatr”.
- Napisaliśmy projekt do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w marcu były wyniki - informuje Agnieszka Długołęcka, prezes Stowarzyszenia Form Artystycznych i Turystycznych FormAT, od 2014 r. prowadzącego Galerię PeKaP. - Dostaliśmy bardzo dużo punktów, same pochwały. W projekcie są warsztaty psychoedukacyjne, teatralne, aktywizacja, plener malarski i wystawa poplenerowa, będzie też spektakl o Wyszkowie, w którym wystąpią podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wielkie Grzybobranie w obiektywie

Wielkie Grzybobranie w obiektywie

Co prawda, z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne, Wielkie Grzybobranie w Długosiodle zostało odwołane, ale w lasach nie brakuje ani grzybów, ani grzybiarzy. Nadleśnictwo Wyszków zaprasza do udziału w konkursie „Wielkie Grzybobranie w obiektywie”. Zdjęcia leśnych trofeów można przysyłać do 14 listopada.
zobacz więcej
Wyszkowska Syrenka (foto)

Wyszkowska Syrenka (foto)

Uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, w Lucynowie i Rybnie będą reprezentowali Gminę Wyszków w konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka. Zaskakującą decyzję jury podjęło odnośnie najstarszej kategorii wiekowej, w ogóle nie wybierając reprezentanta. Eliminacje gminne odbyły się w czwartek 15 marca w Bibliotece Miejskiej.
zobacz więcej
W wehikule wyobraźni (foto)

W wehikule wyobraźni (foto)

Lipcowe zajęcia dla dzieci w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zakończyły się efektowną „Podróżą do świata dinozaurów”. Przy użyciu prostych przedmiotów i niezwykłej wyobraźni uczestnicy przenosili się w zamierzchłe czasy, dobrze przy tym się bawiąc.
zobacz więcej
Norwid i Herbert o wolności (foto)

Norwid i Herbert o wolności (foto)

XVII Konkurs Recytatorski Twórczości C.K. Norwida, zorganizowany przez I LO im. C.K. Norwida, odbył się 8 listopada w WOK Hutnik. W tym roku wprowadzono kilka nowości. – 100-lecie odzyskania niepodległości postanowiliśmy zaznaczyć, określając temat dzisiejszych recytacji, a temat ten brzmi wolność – podkreśliła organizująca konkurs Marzena Deluga, nauczycielka języka polskiego. – Wystąpienia dzisiejszych recytatorów przyjmą formę dialogu między Cyprianem Norwidem, spóźnionym romantykiem, ale jednocześnie myślicielem wybiegającym znacznie poza ramy swej epoki oraz Zbigniewem Herbertem, niepokornym twórcą XX wieku (mija 20 lat od jego śmierci - EB). Interesujący wykład o Norwidzie wygłosił dr hab. Tomasz Korpysz. Nagrodę specjalną – statuetkę Norwida, przyznawaną po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Norwida, otrzymał Kacper Piątek z Zespołu Szkół nr 3, laureat także I miejsca.
zobacz więcej