Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

Kultura

Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

24.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Perełek muzyki operowej i operetkowej, m.in. w wykonaniu wyszkowianina Krzysztofa Hołymczuka, można było wysłuchać w niedzielę 23 września w WOK „Hutnik”. Publiczność nagradzała brawami wykonawców, wspólnie z nimi śpiewała, wytworzyła wyjątkową atmosferę. 
W niedzielne popołudnie w „Hutniku” wystąpili członkowie zespołu „Belcanto” (co znaczy piękny śpiew), który w 2002 r. zorganizowała Olga Romaszko-Niewiadomska (kierownik artystyczny grupy). Występują w nim byli śpiewacy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Operetki Warszawskiej, profesjonalnych chórów stolicy i chórów kościelnych, wszyscy mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami muzycznymi i nagrodami. Na wyszkowskiej scenie wystąpiło czworo z nich: Olga Romaszko-Niewiadomska (fortepian), bas-baryton Krzysztof Hołymczuk, soprany Klaudia Kulik (zajmuje się technologią żywności i żywienia na SGGW) i Elżbieta Chojecka. Wszyscy kochają muzykę i idą z nią przez życie.
Koncert prowadziła wyszkowianka Anna Chmielak, która świetnie sprawdza się w tej roli.
- Wśród dzisiejszych wykonawców mamy utalentowanego wyszkowianina, z którego inicjatywy podczas dzisiejszego wieczoru będziemy mieli okazję odbyć podróż do świata opery i operetki oraz poznać różne horyzonty muzyki klasycznej – zapowiedziała. 
Warto wspomnieć, że Krzysztof Hołymczuk śpiewa w chórze przy parafii św. Wojciecha, śpiewał też w chórze absolwentów I LO, utworzonym na stulecie szkoły.
Koncert rozpoczął właśnie on arią Skołuby z opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. pieśni „Missisipi” z musicalu „Statek komediantów”, „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”, arie z operetek Lehara, Kalmana, Dostala, pieśni neapolitańskie. W finale artyści zaśpiewali wraz z publicznością arię „W rytm walczyka serce śpiewa” z „Księżniczki czardasza”, a na bis – „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”.
- Jesteście państwo cudowni, do zobaczenia – pożegnała widzów Klaudia Kulik.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche