Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

Kultura

Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

24.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Perełek muzyki operowej i operetkowej, m.in. w wykonaniu wyszkowianina Krzysztofa Hołymczuka, można było wysłuchać w niedzielę 23 września w WOK „Hutnik”. Publiczność nagradzała brawami wykonawców, wspólnie z nimi śpiewała, wytworzyła wyjątkową atmosferę. 
W niedzielne popołudnie w „Hutniku” wystąpili członkowie zespołu „Belcanto” (co znaczy piękny śpiew), który w 2002 r. zorganizowała Olga Romaszko-Niewiadomska (kierownik artystyczny grupy). Występują w nim byli śpiewacy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Operetki Warszawskiej, profesjonalnych chórów stolicy i chórów kościelnych, wszyscy mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami muzycznymi i nagrodami. Na wyszkowskiej scenie wystąpiło czworo z nich: Olga Romaszko-Niewiadomska (fortepian), bas-baryton Krzysztof Hołymczuk, soprany Klaudia Kulik (zajmuje się technologią żywności i żywienia na SGGW) i Elżbieta Chojecka. Wszyscy kochają muzykę i idą z nią przez życie.
Koncert prowadziła wyszkowianka Anna Chmielak, która świetnie sprawdza się w tej roli.
- Wśród dzisiejszych wykonawców mamy utalentowanego wyszkowianina, z którego inicjatywy podczas dzisiejszego wieczoru będziemy mieli okazję odbyć podróż do świata opery i operetki oraz poznać różne horyzonty muzyki klasycznej – zapowiedziała. 
Warto wspomnieć, że Krzysztof Hołymczuk śpiewa w chórze przy parafii św. Wojciecha, śpiewał też w chórze absolwentów I LO, utworzonym na stulecie szkoły.
Koncert rozpoczął właśnie on arią Skołuby z opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. pieśni „Missisipi” z musicalu „Statek komediantów”, „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”, arie z operetek Lehara, Kalmana, Dostala, pieśni neapolitańskie. W finale artyści zaśpiewali wraz z publicznością arię „W rytm walczyka serce śpiewa” z „Księżniczki czardasza”, a na bis – „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”.
- Jesteście państwo cudowni, do zobaczenia – pożegnała widzów Klaudia Kulik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kultywują myśl patriotyczną (foto)

Kultywują myśl patriotyczną (foto)

Sześć zespołów z powiatu wyszkowskiego wzięło 6 czerwca udział w I Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Zgromadzona w sali widowiskowej „Hutnika” publiczność często śpiewała wspólnie z wykonawcami.
zobacz więcej
Kino z górnej półki: Niemiłość

Kino z górnej półki: Niemiłość

W marcu „Kino z górnej półki” zaprasza na filmy z Europy Wschodniej. W poniedziałek 19 marca o godz. 19 będzie można zobaczyć dramat „Niemiłość”, nominowany do Oscara obraz najbardziej znanego z żyjących rosyjskich reżyserów Andrieja Zwiagincewa.
zobacz więcej
Powiatowe kolędowanie (foto)

Powiatowe kolędowanie (foto)

Już po raz dwudziesty uczniowie z całego powiatu spotkali się na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Triumfowali uczniowie z Zabrodzia, Somianki i Wyszkowa.
zobacz więcej
Kontrasty w fotografii (foto)

Kontrasty w fotografii (foto)

Wernisaż wystawy fotograficznej „Kontrasty” odbył się 13 czerwca w Restauracji Centralna. Czeszka Eva Stankowa, która młodość spędziła w Vyškovie, prezentowała fotografię streetową: - Najbardziej ekscytujące jest uchwycenie atmosfery miasta, jego świateł, cieni i kolorów. A szczególnie ludzi. Natomiast Woytek Smółkowski, doskonale znany naszym czytelnikom wyszkowianin, pokazał zdjęcia najbliższej okolicy – samej natury „chwilami pięknej”. Wystawa ma charkter mobilny, będzie prezentowana też w weekend w filii „Włodkowica”, potem w Polskim Banku Spółdzielczym, Quad/Graphics i jeszcze w kilku innych miejscach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku