Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

Kultura

Wieczór z operą, operetką i musicalem (foto)

24.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Perełek muzyki operowej i operetkowej, m.in. w wykonaniu wyszkowianina Krzysztofa Hołymczuka, można było wysłuchać w niedzielę 23 września w WOK „Hutnik”. Publiczność nagradzała brawami wykonawców, wspólnie z nimi śpiewała, wytworzyła wyjątkową atmosferę. 
W niedzielne popołudnie w „Hutniku” wystąpili członkowie zespołu „Belcanto” (co znaczy piękny śpiew), który w 2002 r. zorganizowała Olga Romaszko-Niewiadomska (kierownik artystyczny grupy). Występują w nim byli śpiewacy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Operetki Warszawskiej, profesjonalnych chórów stolicy i chórów kościelnych, wszyscy mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami muzycznymi i nagrodami. Na wyszkowskiej scenie wystąpiło czworo z nich: Olga Romaszko-Niewiadomska (fortepian), bas-baryton Krzysztof Hołymczuk, soprany Klaudia Kulik (zajmuje się technologią żywności i żywienia na SGGW) i Elżbieta Chojecka. Wszyscy kochają muzykę i idą z nią przez życie.
Koncert prowadziła wyszkowianka Anna Chmielak, która świetnie sprawdza się w tej roli.
- Wśród dzisiejszych wykonawców mamy utalentowanego wyszkowianina, z którego inicjatywy podczas dzisiejszego wieczoru będziemy mieli okazję odbyć podróż do świata opery i operetki oraz poznać różne horyzonty muzyki klasycznej – zapowiedziała. 
Warto wspomnieć, że Krzysztof Hołymczuk śpiewa w chórze przy parafii św. Wojciecha, śpiewał też w chórze absolwentów I LO, utworzonym na stulecie szkoły.
Koncert rozpoczął właśnie on arią Skołuby z opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór”. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. pieśni „Missisipi” z musicalu „Statek komediantów”, „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”, arie z operetek Lehara, Kalmana, Dostala, pieśni neapolitańskie. W finale artyści zaśpiewali wraz z publicznością arię „W rytm walczyka serce śpiewa” z „Księżniczki czardasza”, a na bis – „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”.
- Jesteście państwo cudowni, do zobaczenia – pożegnała widzów Klaudia Kulik.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)
manhattan